“Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda XXVII Respublika elmi-praktik konfrans
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda ali məktəb tələbə və magistrantlarının XXVII multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfransda sosial, humanitar, təbitət və texniki elmləri əhatə edən elmi məruzələrin dinlənilməsi nəzərdə tutulub.
Konfrans 6 may 2022-ci il tarixində Qərbi Kaspi Universitetinin Ə.Rəcəbli küçəsi 3/21 ünvanında yerləşən 2 saylı korpusunda baş tutacaq.
İştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq və elmi məruzələr konfrans materiallarında çap olunacaq. Konfransda məruzələr Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olacaq (məruzə müddəti 10-15 dəq.).
Konfransda iştirak etmək istəyənlər elmi məqalələrini 2 may 2022-ci il tarixinə kimi haydar.aliyev.conference@wcu.edu.az ünvanına təqdim edə bilərlər. Göndəriləcək e-mailda məqalə ilə bərabər məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, oxuduğu yer, elmi rəhbərinin ad və soyadı, əlaqə telefonları mütləq qeyd olunmalıdır.
Konfransın məruzəsi üçün məqaləyə dair qaydalar:
Məruzənin həcmi A4 formatlı elektron kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin haydar.aliyev.conference@wcu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın məruzəsi üçün məqalə Azərbaycan, ingilis və rus dillərindən birində olmaqla, həcmi 5 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [4, 44] və ya [10, 23-24].

XXVII Republican scientific-practical conference on
The XXVII Multidisciplinary Republican scientific-practical conference of university masters and students on "Heydar Aliyev and Azerbaijani science" dedicated to the 99th anniversary of national leader Heydar Alirza oglu Aliyev will be held at Western Caspian University.
The conference will include scientific reports covering social, humanitarian, natural and technical sciences.
The conference will take place on May 6, 2022 in building No. 2 of Western Caspian University, located at 3/21 A.Rajabli Street.
Participants will receive a certificate, and scientific reports will be published on conference proceedings. Lectures at the conference will be in Azerbaijani, Russian and English (presentation time 10-15 minutes).
Those wishing to participate in the conference can submit their scientific articles to haydar.aliyev.conference@wcu.edu.az until May 2, 2022. Along with the article, the following must be included; name of the report, author's name and surname, place of study, name and surname of the supervisor, contact numbers.
Guidelines for submitting articles to the conference:
The report should be written on A4 electronic paper (25 mm from the left, 10 mm from the right, 25 mm from the top, 20 mm from the bottom, with 1.5 spaces), in the Word editor in 14 mm Times New Roman font, and University Haydar.aliye.conference should be sent to the e-mail address @ wcu.edu.az.
The article for the conference report can be up to five pages in one of Azerbaijani, English or Russian languages. Keywords (in three languages - Azerbaijani, Russian, English) should be indicated after the title of the report. The bibliography must be written in alphabetical order, and the references in the article must be coded. For example, [4, 44] or [10, 23-24].