“Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda XXVII Respublika elmi-praktik konfrans
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda ali məktəb tələbə və magistrantlarının XXVII multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfransda sosial, humanitar, təbitət və texniki elmləri əhatə edən elmi məruzələrin dinlənilməsi nəzərdə tutulub.
Konfrans 6 may 2022-ci il tarixində Qərbi Kaspi Universitetinin Ə.Rəcəbli küçəsi 3/21 ünvanında yerləşən 2 saylı korpusunda baş tutacaq.
İştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq və elmi məruzələr konfrans materiallarında çap olunacaq. Konfransda məruzələr Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olacaq (məruzə müddəti 10-15 dəq.).
Konfransda iştirak etmək istəyənlər elmi məqalələrini 2 may 2022-ci il tarixinə kimi haydar.aliyev.conference@wcu.edu.az ünvanına təqdim edə bilərlər. Göndəriləcək e-mailda məqalə ilə bərabər məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, oxuduğu yer, elmi rəhbərinin ad və soyadı, əlaqə telefonları mütləq qeyd olunmalıdır.
Konfransın məruzəsi üçün məqaləyə dair qaydalar:
Məruzənin həcmi A4 formatlı elektron kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin haydar.aliyev.conference@wcu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın məruzəsi üçün məqalə Azərbaycan, ingilis və rus dillərindən birində olmaqla, həcmi 5 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [4, 44] və ya [10, 23-24].

XXVII Республиканская научно-практическая конференция: «Гейдар Алиев и азербайджанская наука»
В Западно-Каспийском университете будет проведен XXVII республиканская научно-практическая конференция студентов и магистров вузов на тему «Гейдар Алиев и азербайджанская наука», посвященная 99-летию общенационального лидера Гейдара Алирза оглы Алиева.
На конференции будут представлены научные доклады, охватывающие социальные, гуманитарные, естественные и технические науки.
Конференция состоится 6 мая 2022 года в корпусе №2 Западно-Каспийского университета, расположенном по адресу: улица А.Раджабли, 3/21.
Участники получат сертификат, а научные доклады будут опубликованы в материалах конференции. Лекции на конференции будут на азербайджанском, русском и английском языках (время доклада 10-15 минут).
Желающие принять участие в конференции могут представить свои научные статьи az до 2 мая 2022 года, на адрес haydar.aliyev.conference@wcu.edu. Вместе со статьей в электронном письме необходимо указать название доклада, имя и фамилию автора, место учебы, имя и фамилию научного руководителя, контактные телефоны.
Правила статьи для доклада конференции:
формата А4 (25 мм слева, 10 мм справа, 25 мм сверху, 20 мм снизу, через 1,5 интервала), в редакторе Word шрифтом 14 мм Times Шрифт New Roman .
Статья для доклада на конференции может быть объемом до 5 страниц на одном из азербайджанских, английском и русском языках. Ключевые слова (на 3-х языках - азербайджанском, русском, английском) указывать после названия доклада. Библиография должна быть написана в алфавитном порядке, а ссылки в статье должны быть закодированы. Например, [4, 44] или [10, 23-24].