Tələbələrimiz üçün Almaniyada təqaüdlə təhsil şansı!
Erasmus+KA107 mübadilə proqramı Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşən təhsil proqramıdır. Almaniyanın Schmalkalden Tətbiqi Elmlər universiteti Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində 2022/2023-cü tədris ilinin yaz semestri üçün bakalavr pilləsi üzrə tələbə qəbulunu açıq elan edir.
KA-107 Erasmus+ mübadilə proqramında iştirak etmək üçün tələbələr aşağıda qeyd olunan kriteriyalara uyğun gəlməlidirlər:
• Biznes və İqtisadiyyat; Kompüter Mühəndisliyi.
• İngilis dili səviyəssi: B2
Qeyd: Dil səviyyəsi imtahan əsasında müəyyən olunacaq. İmtahan 28.11.2022-ci il saat 10:00 və 15:00-da Qərbi Kaspi Universitetinin Ə.Rəcəbli binasında (111-ci otaq) keçiriləcəkdir.
1. Mübadilə proqramının müddəti: 4 ay (Aprel-İyul)
• səyahət xərcləri - 275 avro
Almaniyanın Schmalkalden Tətbiqi Elmlər universitetinin Qərbi Kaspi universitetinin tələbələri üçün ayirdığı yer sayı: 1
Müraciət etmək istəyən tələbələr qeyd olunan sənədləri 27.11 2022 -ci il tarixinə qədər erasmus@wcu.edu.azemail ünvanına göndərə bilərlər.
Ətraflı məlumat əldə etmək istəyən tələbələr erasmus@wcu.edu.az elektron ünvanı  və ya Qərbi Kaspi Universitetinin Ə.Rəcəbli binası 111-ci otağa yaxınlaşa və ya (012) 5653977 (116 daxili ) nömrə ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

Возможность учиться в Германии со стипендией для наших студентов!
Программа  обмена   Erasmus +КА  107  - это учебная программа, финансируемая Европейской комиссией. Шмалькальденский университет   прикладных наук в Германии  объявляет  набор студентов бакалавриата на весенний семестр 2022/2023 учебного  года в рамках программы  Erasmus   .
КТО МОЖЕТ ПОДАТЬ ЗАЯВКУ ?
Для участия в программе обмена  Erasmus КА-107    студенты должны соответствовать следующим критериям :
Факультет : Бизнес и экономика; Компьютерная инженерия
Уровень обучения  1 и  Ш курс
Уровень английского языка не ниже В1
Общий средний балл         75 из 100 и выше должен быть
Примечание : Уровень языка будет определяться на основе экзамена.
Экзамен состоится 28 .11.2022 в 10:00 и 15:00 в корпусе А. Ражджабли (ауд.111) Западно-Каспийского университета.
СТИПЕНДИЯ И ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ
1. Продолжительность программы обмена  5 месяцев (апрель - июль)
2. Стипендия   на  одного студента : транспортные расходы     -   275 евро
Расходы на обучение в месяц -      850   евро
1. Количество мест, выделенных немецким университетом прикладных наук Шмалькальден для студентов Западно-Каспийского университета – 1
НЕОБХОДИМЫЕ ДОКУМЕНТЫ
CV -    На английском языке (Europass)
Мотивационное письмо – на английском языке
Копия паспорта
Документ, подтверждающий показатель  общей аварийности  (транскрипт)
Примечание. Для участия в программе от студентов не требуется          никакой суммы. Студенты , желающие подать заявку, могут отправить указанные документы на адрес   erasmus@wcu.edu.az    до    27.11.2022. Студенты, желающие получить дополнительную         информацию могут обращаться по адресу  erasmus.@wcu.edu.az               корпус А.Раджабли Западно-Каспийского университета, каб. 111 или по телефону 012                5653977(внутр.116)