Müəllimimiz beynəlxalq simpoziumda iştirak edib
Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi Elmlər Məktəbinin müəllimi Tural Vəlizadə 10-11 sentyabr 2021-ci il tarixlərində Quba şəhərində, “Soyqırımı Memorial Kompleksi”ndə təçkil olunan “XX əsr Türk-Müsəlman Soyqırımları, Bakının Qafqaz İslam Ordusu tərəfindən qurtuluşundan Qarabağ Zəfərinə doğru Azərbaycan-Türkiyə münasibətləri” mövzusunda II Beynəlxaq Quba Elmi Simpoziumda iştirak edib.
T.Vəlizadə Beynəlxalq Simpoziumda «Mart soyqırımı qeyri-azərbaycanlıların gözü ilə» adlı elmi məruzə edib, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti Hökuməti yanında fəaliyyət göstərmiş Fövqəladə Təhqiqat Komissiyasının sənədləri əsasında müxtəlif millətlərdən olan Bakı sakinlərinin və xarici vətəndaşların şəhərdə baş vermiş 1918-ci ilin mart soyqırımını qiymətləndirilməsi baxımından xüsusi əhəmiyyəti olan ifadələri araşdırılması, tədqiata cəlb edilməsi barədə danışıb.

• WCU Teacher Participates in International Symposium
Tural Velizadeh, a lecturer at the School of Political Sciences at Western Caspian University took part in the Second International Guba Scientific Symposium on 10th -11th September 2021 held in ‘Genocide Memorial Complex’ in the city of Guba entitled ‘20th century Turkish-Muslim genocides, Azerbaijani-Turkish relations from the liberation of Baku by the Caucasian Islamic Army, to the victory of Karabakh’.
Valizadeh made a scientific report on ‘March genocide through the eyes of non-Azerbaijanis’ at the symposium. He spoke about the research of statements of special importance in terms of the assessment of Baku residents and foreign citizens of different nationalities of the genocide committed in March 1918 in Baku, based on the documents of the Emergency Investigation Commission, which acted under the Government of the Azerbaijan Democratic Republic and their involvement in the investigation.