18 oktyabr Dövlət Müstəqilliyinin bərpası günü ilə əlaqədar Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və İctimai Elmlər Məktəbinin təşkilatçılığı ilə müəllimlər və tələbələr arasında "Müstəqillik yolu" mövzusunda açıq diskussiya keçirilib.
Müzakirələrdə Azərbaycanın müstəqillik əldə etdiyi tarixi-siyasi şərait təhlil olunub, sonrakı dövrlərdə əldə olunan nailiyyətlər nəzərdən keçirilib.
Qeyd edilib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xilaskarlıq missiyası ilə həyata keçirdiyi dövlətçilik konsepsiyasının nəticəsində Azərbaycan qüdrətli dövlətə çevrilib. Nəhayət, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında bu gün Azərbaycan müstəqilliyinin 30 yaşını ərazilərini işğaldan azad etmiş, sərhədlərinin bütövlüyünü təmin etmiş müzəffər dövlət, qalib xalq kimi qeyd edir.

• An open discussion was held on the topic of "The Way to Independence"
On October 18, in connection with the Day of Restoration of State Independence, an open discussion on "The Way to Independence" was organized by the School of Political and Social Sciences of the Western Caspian University among teachers and students.
During the discussions, the historical and political conditions of Azerbaijan's independence were analyzed, and the achievements of the following periods were considered.
It was noted that as a result of the concept of statehood implemented by the National Leader Heydar Aliyev with the mission of salvation, Azerbaijan has become a powerful state. Finally, today, under the leadership of President Ilham Aliyev, Azerbaijan celebrates 30 years of independence as a victorious state, a victorious nation, which liberated its territories from occupation and ensured the integrity of its borders.