Pakistan səfiri ilə görüş keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetində Pakistan İslam Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bilal Haye ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Vətən Müharibəsi dövründə Pakistanın Azərbaycanın haqq işinə verdiyi dəstək xüsusilə qeyd edilib, rəsmi İslamabadın işğal faktına görə Ermənistanla heç bir diplomatik əlaqələr qurmadığı vurğulanıb.
Səfir Azərbaycanın İkinci Qarabağ Müharibəsində qazandığı zəfərlə tarixi ədaləti bərpa etdiyini, BMT-nin qətnamələrini öz gücü hesabına həyata keçirdiyini bildirib.
B.Haye Pakistan-Azərbaycan əlaqələrinin təhsil sahəsində də inkişafı üçün potensial olduğunu qeyd edib, o cümlədən Qərbi Kaspi Universiteti ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin nəzərdən keçiridildiyini diqqətə çatdırıb.
Daha sonra səfir tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb, onlara təhsillərində uğurlar arzu edib.

Состоялась встреча с послом Пакистана
В Западно-Каспийском Университете состоялась встреча с чрезвычайным и полномочным послом Пакистанской Исламской Республики в Азербайджане Билалом Хайе.
На встрече была особо отмечена поддержка, оказанная Пакистану Азербайджаном в ходе Отечественной войны, подчеркнут отказ официального Исламабада от установления дипломатических отношений с Арменией из-за факта оккупации.
Посол заявил, что Азербайджан, победив во Второй карабахской войне, восстановил историческую справедливость и, используя свою силу, выполнил резолюции ООН.
Отметив наличие потенциала для развития пакистано-азербайджанских отношения в сфере образования, Б. Хайе сообщил о планах по сотрудничеству с Западно-Каспийским Университетом.