• Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri üçün Ruminiyada təqaüdlə təcrübə imkanı - AÇIQ MÜSABİQƏ
Braşov Transilvaniya Universiteti ilə Qərbi Kaspi Universiteti arasında Avropa Birliyi təhsil proqramı olan Erasmus+ çərçivəsində imzalanan tərəfdaşlıq müqaviləsinə əsasən Qərbi Kaspi Universitetinin bakalavr və ya magistratura pilləsinin Biznes sahəsi üzrə təhsil alan bir tələbəsi 2021/2022 akademik ilinin payız semesterində Braşov Transilvaniya Universitetində təcrübə keçəcək. Təcrübə müddəti 3 ayı əhatə edəcək və hər ay ərzində tələbəyə 800 avro dəyərində təqaüd veriləcək.
Bu məqsədlə Qərbi Kaspi Universiteti tələbələri arasında açıq müsabiqə elan edir. Müsabiqədə hal-hazırda Biznes sahəsi üzrə təhsil alan bakalavr pilləsinin II və III kurs tələbələri və magistratura pilləsinin II kurs tələbələri iştirak edə bilərlər. Müsabiqədə iştirak etmək üçün ingilis dilini bilmək mütləqdir.
Qeyd etmək istərdik ki, tələbələrdən proqramda iştirak üçün heç bir məbləğ tələb olunmur. Bu imkandan yararlanmaq istəyən tələbələr iyunun 21-nə qədər CV və Motivasiya məktublarını ingilis dilində administration_iro@wcu.edu.az ünvanına göndərə bilərlər.
Əlavə sualınız yarandığı təqdirdə administration_iro@wcu.edu.az email ünvanına müraciət edə bilərsiniz.

• Возможность стажировки со стипендией в Румынии для студентов Западно-Каспийского Университета
В соответствии с соглашением о партнерстве, подписанным между Брашовским Университетом Трансильвании и Западно-Каспийским Университетом в рамках образовательной программы Европейского Союза Erasmus+, студент, обучающийся в бизнес-области бакалавриата или магистратуры Западно-Каспийского Университета, будет проходить стажировку в Брашовском Университете Трансильвании в осеннем семестре 2021/2022 академического года. Стажировка будет охватывать 3 месяца, и в течение каждого месяца студенту будет предоставлена стипендия в размере 800 евро.
С этой целью Западно-Каспийский Университет объявляет открытый конкурс среди своих студентов. В конкурсе могут принять участие студенты II и III курсов бакалавриата и студенты II курса магистратуры, обучающиеся в сфере бизнеса. Для участия в конкурсе необходимо знание английского языка.
Хотим отметить, что для участия в программе от студентов не требуется никаких выплат. Студенты, желающие воспользоваться этой возможностью, должны будут отправить резюме и мотивационное письмо на английском языке на адрес электронной почты administration_iro@wcu.edu.az до 21 июня.
Если у вас есть дополнительные вопросы, вы можете связаться по адресу электронной почты administration_iro@wcu.edu.az