• Qərbi Kaspi Universitetində “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda konfrans keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda ali məktəb tələbə və magistrantlarının XXVII multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçirilib.
Konfransın Plenar iclasında açılış nitqini söyləyən Universitetin Qəyyumlar Şurasının sədri, professor Hüseyn Bağırov Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan elm və təhsilinin, mədəniyyətinin inkişafında müstəsna xidmətlərindən bəhs edib. Qeyd edilib ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan Böyük Zəfər həm də Heydər Əliyev amallarını gerçəkliyə çevirib.
Əməkdar elm xadimi, professor Şahlar Əsgərova “Gələcək elmlə gələcək” mövzusunda elmi məruzə edərək Ulu öndərin misilsiz elmi, siyasi fəaliyyətindən bəhs edib.
Qərbi Kaspi Universitetinin müəllimləri — Adıgözəl Məmmədov “Heydər Əliyevin siyasi fəaliyyətinin Moskva dövrü”, Orxan Vəliyev “Azərbaycançılıq ideologiyası”, Bakı şəhər 4 nömrəli orta məktəbin direktoru, eyni zamanda Qərbi Kaspi Universitetinin II ali təhsil tələbəsi Fərid Ağəliyev “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda çıxış ediblər.

A conference on "Heydar Aliyev and Azerbaijani science" was held at Western Caspian University
The XXVII Multidisciplinary Republican Scientific-Practical Conference of University and Masters students on "Heydar Aliyev and Azerbaijani Science", dedicated to the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev was held at Western Caspian University.
In his opening speech at the plenary session of the conference, Professor Huseyn Bagirov, Chairman of the University Board of Trustees, spoke about the exceptional services by national leader Heydar Aliyev in the development of science, education and culture in Azerbaijan. The Great Victory in the 44-day Patriotic War under the leadership of President Ilham Aliyev also made Heydar Aliyev's deeds a reality.
Professor Shahlar Asgarova, eminent scientist, made a scientific report on "The future will come with science" and spoke about the great leader's unparalleled scientific and political activity.
Further speeches were given by teachers of the Western Caspian University - Adigozal Mammadov "Moscow period of Heydar Aliyev's political activity", Orkhan Valiyev "Ideology of Azerbaijanism. The director of Baku secondary school No. 4, as well as the second higher education student of Western Caspian University Farid Agaliyev spoke on the topic "Heydar Aliyev and Azerbaijani science".