• Qərbi Kaspi Universitetində “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda konfrans keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda ali məktəb tələbə və magistrantlarının XXVII multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçirilib.
Konfransın Plenar iclasında açılış nitqini söyləyən Universitetin Qəyyumlar Şurasının sədri, professor Hüseyn Bağırov Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan elm və təhsilinin, mədəniyyətinin inkişafında müstəsna xidmətlərindən bəhs edib. Qeyd edilib ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan Böyük Zəfər həm də Heydər Əliyev amallarını gerçəkliyə çevirib.
Əməkdar elm xadimi, professor Şahlar Əsgərova “Gələcək elmlə gələcək” mövzusunda elmi məruzə edərək Ulu öndərin misilsiz elmi, siyasi fəaliyyətindən bəhs edib.
Qərbi Kaspi Universitetinin müəllimləri — Adıgözəl Məmmədov “Heydər Əliyevin siyasi fəaliyyətinin Moskva dövrü”, Orxan Vəliyev “Azərbaycançılıq ideologiyası”, Bakı şəhər 4 nömrəli orta məktəbin direktoru, eyni zamanda Qərbi Kaspi Universitetinin II ali təhsil tələbəsi Fərid Ağəliyev “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi” mövzusunda çıxış ediblər.

В Западно-Каспийском университете состоялась конференция : «Гейдар Алиев и наука Азербайджана»
В Западно-Каспийском университете состоялась XXVII Многопрофильная республиканская научно-практическая конференция студентов и магистров вузов, посвященная 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Гейдар Алиев и наука Азербайджана» .
В своем вступительном слове на пленарном заседании конференции председатель Попечительского совета университета, профессор Гусейн Багиров рассказал об исключительных заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева в развитии науки, образования и культуры в Азербайджане.
Заслуженный деятель науки, профессор Шахлар Аскерова выступил с научным докладом на тему «Будущее придет с наукой» и рассказала о беспримерной научной и политической деятельности великого лидера.
Преподаватели Западно-Каспийского университета - Адыгозал Мамедов «Московский период политической деятельности Гейдара Алиева», , директор Бакинской средней школы №4 Орхан Велиев «Идеология азербайджанства», а также студент второго высшего образования Западно-Каспийского университета Фарид Агалиев на тему «Гейдар Алиев и азербайджанская наука».