Magistr məzunumuz Avropa İttifaqının layihəsində iştirak edəcək
Qərbi Kaspi Universitetinin İsveçrənin UBIS Universiteti ilə birgə həyata keçirdiyi ikili diplom (MBA) proqramının builki məzunu Sona Abdullayeva Avropa Ittifaqının İTACA “Azərbaycanda ekoloji xarakterli fövqəladə hallar üzrə 3-cü dövr yeni magistratura səviyyəsini dəstəkləyən innovativ təlim mərkəzi” (ITACA) qrant layihəsinə çərçivəsində "Environmental Remediation and Sustainable oil and gas extraction" adlı Təkminləşdirmə Kursuna seçilib.
Layihə universitetlər və sənaye sahələri arasında körpü rolunu oynayan yeni təhsil növünü dəstəkləyən Təlim Mərkəzinin dizaynı və qurulmasını təmin edəcək.
Qeyd edək ki, Avropa Ittifaqının İTACA layihəsi çərçivəsində Qərbi Kaspi Universiteti "Azersu" SC ilə birgə tədqiqat işlərinin aparılmasında partnyor universitet kimi fəaliyyət gostərəcək.

• Our Graduate will Participate in the European Union Project
Sona Abdullayeva, this year's graduate of the dual diploma (MBA) programme jointly implemented by Western Caspian University and the UBIS University of Switzerland, within the framework of the European Union's ITACA "Innovative Training Centre to support a postgraduate 3rd cycle to face Environmental Emergency in Azerbaijan" was selected for the Advanced Course on "Environmental Remediation and Sustainable oil and gas extraction".
The project will provide the design and establishment of a Training Centre supporting a new type of education that acts as a bridge between universities and industry.
Within the ITACA project of the European Union, the Western Caspian University will act as a partner university in joint research work with "Azersu" JSC.