• Qərbi Kaspi Universiteti Aerokosmik Agentliyinin Ekologiya İnstitutu ilə əməkdaşlıq edəcək
Qərbi Kaspi Universiteti ilə Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Aerokosmik Agentliyinin Ekologiya İnstitutu arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Memoraduma əsasən, tərəflər arasında elm, təhsil, kadr məsələləri ilə yanaşı Xəzər Dənizinin ekoloji problemlərinin həlli baxımından birgə tədqiqat işləri aparılması üçün geniş tərkibdə işçi qrupunun yaradılması, qarşılıqlı maraq kəsb edən digər sahələrdə əməkdaşlığın qurulması nəzərdə tutulur.
Memorandumun imzalanması mərasimində birgə həyata keçiriləcək layihələrin ölkəmizdə təhsil və iqtisadiyyatın inkişafı üçün faydalı olacağına əminlik ifadə olundu.

• Western Caspian University will partner with the Aerospace Agency's Institute of Ecology
A memorandum of cooperation was signed between Western Caspian University and the Institute of Ecology of the Aerospace Agency of the Ministry of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan.
According to the memorandum, it is planned to create a working group of broad composition to conduct joint research work to seek solutions to the environmental problems of the Caspian Sea, as well as science, education and personnel issues and to establish cooperation in other sectors of mutual interest.
At the memorandum signing ceremony, confidence was expressed that the projects to be implemented jointly will be useful for the development of education and the economy in our country.