Qərbi Kaspi Universitetində beynəlxalq elmi-praktik iclas keçirilib
Noyabrın 7-də  Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və ictimai elmlər məktəbinin  professor-müəllim heyəti və tələbələrin iştirakı ilə Tavriçeski Beynəlxalq Gənclər Diskussiya Klubunun “MDB-də seçkilərin beynəlxalq müşahidəsinin 30 illiyi: Təcrübə və praktik nəticələr” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik iclas keçirilib.
Klubun iclasını Demokratiyanın, Parlamentarizmin İnkişafının və MDB Ölkələri Parlamentlərarası Assambleyasına üzv dövlətlərin vətəndaşlarının seçki hüquqlarına əməl olunmasının monitorinqi üzrə Beynəlxalq İnstitut təşkil edib. İclas “KİV və onların seçicilərdə seçki və referendum institutuna etimadının formalaşmasına təsiri: Gənclərin baxışı” mövzusu ətrafında baş tutub.
Tədbirdə MDB-yə üzv dövlətlərin ali məktəblərinin müəllim və tələbələri ilə yanaşı, Qərbi Kaspi Universitetinin Politologiya  və beynəlxalq münasibətlər kafedrasının müəllimləri və Siyasi və ictimai  elmlər məktəbinin tələbələri iştirak ediblər.

• В Западно-Каспийском университете прошла международная научно-практическая встреча
7 ноября состоялось международное научно-практическое совещание «30 лет международного наблюдения за выборами в СНГ: опыт и практические результаты» Международного молодежного дискуссионного клуба «Таврический» с участием преподавателей и студентов Школы политологии и социальных наук Западно-Каспийского университета.
Заседание клуба было организовано Международным институтом мониторинга развития демократии, парламентаризма и избирательных прав граждан Межпарламентской Ассамблеи стран СНГ. Встреча прошла на тему «СМИ и их влияние на формирование доверия избирателей к институту выборов и референдумов: взгляд молодежи».
Помимо преподавателей и студентов вузов государств-участников СНГ в мероприятии приняли участие преподаватели кафедры политологии и международных отношений Западно-Каспийского университета и студенты факультета политических и социальных наук.