Qərbi Kaspi Universitetində sahibkarlıq mövzusunda mühazirə keçiriləcək
Oktyabrın 23-də Qərbi Kaspi Universiteti və Bina Nusantara Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə “İnanc əsaslı qeyri-kommersiya təşkilatlarında sahibkarlıq yönümlülüyü: Əməkdaşlığın, insanlararası və idarəetmə bacarıqlarının əhəmiyyəti” mövzusunda mühazirə keçiriləcək.
Dr. Respati Wulandari tərəfindən keçiriləcək mühazirə saat 11:00-da baş tutacaq. Wulandari 2024-cü ilin sentyabrından etibarən İndoneziyanın Bina Nusantara Universitetində S3 BINUS Biznes məktəbində mühazirəçi mütəxəssis, eyni zamanda sahibkarlıq və liderlik üzrə dosent olaraq fəaliyyət göstərir.
2018-ci ildən 2024-cü ilədək BINUS Biznes məktəbində Beynəlxalqlaşma və tərəfdaşlıq departamentinin rəhbəri vəzifəsini icra edib. Bu müddət ərzində Dr. Wulandari QS-in ilk 200-lüyündə yer alan bir çox beynəlxalq universitetlə müvəffəqiyyətlə əməkdaşlıq edib və AACSB tərəfindən akkreditə olunub. O, hər il 35-dən çox beynəlxalq mühazirə və seminar təşkil edərək tanınmış xarici professorları, müstəqil ekspertləri və xarici şirkətlərin yüksək səviyyəli mühazirəçilərini bu seminarlara dəvət edib. Həmçinin, universitetlərlə sənaye tərəfdaşları arasında müəllim mübadilə proqramları təsis edib.

• В Западно-Каспийском университете пройдет лекция о предпринимательстве
23 октября в рамках совместной организации Западно-Каспийского университета и Университета Бина Нусантара пройдет лекция на тему «Предпринимательская ориентация в религиозных некоммерческих организациях: важность сотрудничества, межличностных и управленческих навыков».
Лекция Докторa Респати Вуландари состоится в 11:00. С сентября 2024 года Вуландари работает преподавателем бизнес-школы S3 BINUS Университета Бина Нусантара, Индонезия, а также доцентом кафедры предпринимательства и лидерства.
С 2018 по 2024 год занималa должность руководителя кафедры интернационализации и партнерства Бизнес-школы БИНУС. За этот период Dr. Вуландари успешно сотрудничает со многими международными университетами, входящими в топ-200 QS, и аккредитована AACSB. Ежегодно она организовывала более 35 международных лекций и семинаров и приглашала на эти семинары известных зарубежных профессоров, независимых экспертов и лекторов высокого уровня из иностранных компаний. Она также учредила программы обмена преподавателями между университетами и промышленными партнерами.