Qərbi Kaspi Universitetinə növbəti 5 il üçün akkreditasiya verilib
Elm və Təhsil Nazirliyinin Akkreditasiya Şurasının 4-cü iclasında Qərbi Kaspi Universiteti növbəti 5 il üçün akkreditasiyadan keçib.
İclasda Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin “2024-cü təqvim ilində ali təhsil müəssisələrinin akkreditasiyasının keçirilməsi Qrafiki”nə uyğun olaraq 5 ali təhsil müəssisəsində - Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Bakı Biznes Universiteti və Gəncə Dövlət Universiteti yekunlaşmış institusional akkreditasiya qiymətləndirilməsinin nəticələrinin müzakirəsi aparılıb, müvafiq komissiyalar tərəfindən hazırlanmış yekun hesabatlar təqdim edilib.
Müzakirənin yekununda keçirilmiş səsvermənin nəticələrinə uyğun olaraq, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti və Bakı Biznes Universitetinin institusional akkreditasiya nəticələri “əsasən uyğundur” hesab edilərək növbəti 5 il müddətinə akkreditasiya edilməsi qərarı alınıb.
Yekunlaşan akkreditasiya prosesinin davamı olaraq ali təhsil müəssisələrinin verilən tövsiyələrin icrasına dair növbəti 6 ay ərzində fəaliyyət planı hazırlaması və Agentliyə təqdim etməsi nəzərdə tutulur.

• Западно-Каспийский университет получил аккредитацию на ближайшие 5 лет
На 4-м заседании Аккредитационного совета Министерства науки и образования Западно-Каспийский университет аккредитован на ближайшие 5 лет.
На заседании были обсуждены результаты оценки институциональной аккредитации, проведенной в соответствии с «Графиком аккредитации высших учебных заведений на 2024 год» Агентства по обеспечению качества в образовании, а также представлены итоговые отчеты, подготовленные соответствующими комиссиями.
По результатам голосования, проведенного по итогам обсуждения, было принято решение об аккредитации Западно-Каспийского университета на ближайшие 5 лет, посчитав результаты институциональной аккредитации «наиболее приемлемыми».
Ожидается, что в продолжение завершенного процесса аккредитации высшие учебные заведения подготовят план действий по реализации данных рекомендаций и представят его Агентству в течение следующих 6 месяцев.