Qərbi Kaspi Universitetinə qəbul olan tələbələrin nəzərinə!
Nəzərinizə çatdırmaq istəyirik ki, abituriyentlər (həmçinin subbakalavrlar) tələbə adının rəsmiləşdirilməsi üçün 28 avqust – 6 sentyabr 2024-cü il tarixlərində saat 18.00-dək portal.edu.az platformasında qeydiyyatdan keçməli və yaradılmış kabinetə daxil olduqdan sonra təqdim edilən xidmətlər sırasında “Ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı” xidmətini seçməlidirlər.
Müəyyən olunmuş müddətdə qeydiyyatdan keçməmək abituriyentin (həmçinin subbakalavrın) müvafiq ixtisasa yerləşdirilmədən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri ali məktəbə göndərilməyəcək.
Portal qeydiyyatı üçün tələb olunan sənədlərin siyahısı
- Orta təhsil haqqında attestat
- Diplomun və ona əlavənin surəti (subbakalavrlar üçün)
- Subbakalavr dərəcəsi verilməsi haqqında arayış (cari ilin məzunları üçün)
- Şəxsiyyət vəsiqəsi
- Hərbi bilet yaxud təhkim şəhadətnaməsi (oğlanlar üçün)
Universitetə təqdim ediləcək sənədlərin siyahısı
- Orta təhsil haqqında attestatın əsli
- Diplomun və ona əlavənin əsli (subbakalavrlar üçün)
- Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti (2 ədəd)
- Hərbi bilet yaxud təhkim şəhadətnaməsinin surəti (oğlanlar üçün)
- 3x4 ölçüdə rəngli şəkil ( 6 ədəd)
- İmtiyazlı statusu təsdiq edən sənədlər
- Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün, müstəqilliyinin və Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı əlil olmuş; Azərbaycan Respublikasının azadlığı, suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olmuş; Hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşən və məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilən vətəndaşların övladlarının təhsil haqqı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 25 iyun tarixli 120 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş təhsil xərcləri miqdarında dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına ödənilir.
- Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda döyüş əməliyyatlarında iştirak etdiyinə görə “Müharibə veteranı” adı almış şəxslərin təhsil müddəti ərzində təhsil haqqı 2023/2024-cü tədris ilindən etibarən Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin təsdiq etdiyi təhsil xərcləri miqdarında dövlət büdcəsi vəsaiti hesabına ödənilir.
- “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən, şəhid ailəsinin üzvlərinin təhsil haqqı tam miqdarda dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına ödənilir.
- Hər iki valideynini itirmiş; valideyn himayəsindən məhrum olmuş yaxud bir valideyni vəfat etmiş və o biri valideyni I yaxud II qrup əlil olan 23 yaşınadək tələbələrin təhsi haqqı tam miqdarda dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına ödənilir.
- I və II dərəcə əlilliyi olan şəxslər, habelə sağlamlıq imkanları məhdud 18 yaşınadək uşaqların təhsil haqqı tam miqdarda dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına ödənilir.
Qeydiyyat, sənədlər və ödənişlə bağlı daha ətraflı məlumat üçün (+994 12) 492 61 63 nömrəli telefonlar ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.
Ünvan: Bakı şəhəri, Səbail rayonu, İçərişəhər, İstiqlaliyyət 31
QEYD: Portalda qeydiyyatdan keçməkdə çətinlik yaşayanlar, universitetə yaxınlaşıb, dəstək təşəbbüsündən yararlana bilərsiniz.

• To the Attention of Students admitted to Western Caspian University for Bachelor's Degree!
We would like to notify you that in order to register for student status, applicants (including sub-bachelors) must register on the portal.edu.az platform between August 28 and September 6, 2024 at 6:00 p.m. After logging in, they should select the "Student registration to higher and specialised educational institutions" section from the list of services offered.
Failure to register within the specified period will be regarded as the refusal of the applicant (also a sub-bachelor) to be placed in the relevant specialty, and his acceptance order will not be sent to the Higher School.
List of documents required for portal registration:
- Certificate of secondary education
- A copy of the diploma and its supplement (for sub-bachelors)
- Certificate of awarding a sub-bachelor's degree (for graduates of the current year)
- Identity card
- Medical certificate (form 86)
- Copy of military ID for boys or certificate of enlistment from the commissariat (for boys)
List of documents to be submitted to the university:
- Original certificate of secondary education
- The original of the diploma and its supplement (for sub-bachelors)
- Copy of ID card (2 pieces)
- Copy of military ID or serf certificate (for boys)
- 3x4 color photo (6 pieces)
- Documents confirming privileged status
Students with privileged status
- The education fee of the children of the citizens who became disabled during the defense of the territorial integrity, independence and constitutional structure of the Republic of Azerbaijan; died for the freedom, sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan; went missing in connection with the military operation and were declared dead by the court is paid from the funds of the state budget in the amount of education expenses approved by the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 120 dated June 25, 2010.
- The education fee of the persons who received the title of "War veteran" for participating in military operations for the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan will be paid from the state budget funds in the amount of educational expenses approved by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
- According to the Law of the Republic of Azerbaijan on amending the Law of the Republic of Azerbaijan "On Education", the education fee of the members of the martyr's family is completely paid from the funds of the state budget.
- The tuition fees of students, who lost both his parents; who are deprived of parental care or one of their parents has died and the other parent is disabled of group I or II are completely paid at the expense of the state budget.
- Education fees for persons with I and II degrees of disability, as well as children under 18 years of age with limited health capabilities, are paid in full from the state budget.
You can reach (+994 12) 492 61 63 for further information about registration, paperwork, and payment in greater detail.
Address: Baku city, Sabail district, Istiglaliyet 31, Icherisheher
NOTE: If you have difficulty registering on the portal, get in touch with the institution and make use of the supportive initiative of the University.