Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Türkiyənin zəlzələ zonasında
Türkiyədə baş vermiş və çoxsaylı insan tələfatına səbəb olmuş zəlzələdən dərhal sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığı ilə Azərbaycan dövləti tərəfindən zəlzələdən zərər çəkmiş qardaş Türk xalqına yardım məqsədilə həyata keçirilən və xalqımızın da böyük dəstək verdiyi geniş miqyaslı tədbirlərə Azərbaycanın könüllü gəncləri də qoşulublar.
Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı həyata keçirilən kompaniyada Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Fateh Həsənzadə də ilkin təlimatlandırmanı keçdikdən sonra türkiyəli həmkarlarına dəstək vermək üçün qardaş ölkəyə yola düşüb.
Azərbaycan könüllülər öz türkiyəli həmkarları ilə zəlzələnin baş verdiyi bölgələrdə faciədən zərər çəkmiş vətəndaşlara yardımların paylanılması, əhalinin istiqamətləndirilməsi, qeydiyyat və müxtəlif əlaqələndirmə işlərində iştirak edirlər.

• A student of Western Caspian University in the earthquake-affected Turkey
Immediately after the earthquake that occurred in Turkey and caused numerous casualties, Azerbaijani youth volunteers joined the extensive measures implemented by the Azerbaijani state to help our fraternal Turkish people affected by the earthquake on the order of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Fateh Hasanzadeh, a student of the Western Caspian University in a company organised by the Union of Voluntary Organisations of Azerbaijan, left for Turkey to support his colleagues after completing the initial training.
Azerbaijani volunteers, together with their Turkish counterparts, participate in the distribution of aid to citizens affected by the tragedy, population orientation, registration and various other coordination activities in the earthquake-affected areas.