“Softcomputinq texnologiyalarında qeyri-səlis çoxluqlar və məntiq” mövzusunda vebinar keçirildi
Qərbi Kaspi Universitetində Lütfi Zadənin anadan olmasının 100 illiyi münasibəti ilə Softcomputinq  texnologiyalarında qeyri-səlis çoxluqlar və məntiq” mövzusunda vebinar keçirildi.
Qərbi Kaspi Universitetinin İT kafedrasınnın təşkil etdiyi vebinarda modelləşdirmə məsələlərinin mərhələlərinin müasir vəziyyətlərinin müqayisəli analizinə, eyni zamanda biliklərin təsviri və emalının modelləşdirmədə rolu nəzərdən keçirildi. İnformasiya texnologiyalarının sürətli inkişafı  rəqəmsallaşdırma proseslərinin həyatın bütün sahələrində yer almasına imkan verir, məhz buna görə də günümüzdəki ünsiyyət tətbiq etmələrinin bu istiqamətdə dəyişdiyi aydındır.
Vebinarda müəllimlər, müxtəlif universitetlərdən dəvət almış tədqiqatçılar, doktorant, magistr və tələbələr iştirak etdilər.

A webinar on ‘Fuzzy Sets & Logic in Soft computing Technologies’ was held at Western Caspian University on the occasion of the 100th anniversary of Lotfi Zadeh.
The webinar, organised by the IT Department, provided a comparative analysis of the current state of the stages of modeling issues, as well as the role of description and processing of knowledge in modeling. The rapid development of information technology allows digitalisation processes to take place in all spheres of life, which is why it is clear that today’s communication applications have changed in this direction.
The webinar was attended by teachers, researchers invited from various universities, doctoral masters and students, other WCU students.