• "Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkilinin gənclər arasında təbliği üzrə təşəbbüslər" adlı layihə çərçivəsində tələbələr üçün təlim keçirilib
"Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkilinin gənclər arasında təbliği üzrə təşəbbüslər" adlı layihə çərçivəsində tələbələr üçün təlim keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetində "Memarlıq, İnşaat və Dizayn” İctimai Birliyinin (MİDİB) icra etdiyi "Dövlət, Universitet və QHT əməkdaşlığı” çərçivəsində "Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkilinin gənclər arasında təbliği üzrə təşəbbüslər" adlı layihə çərçivəsində tələbələr üçün təlim keçirilib.
Qeyd edək ki, layihə 1 sentyabr 2022-ci il tarixindən başlayıb və üç ay ərzində davam edəcək. Layihə çərçivəsində 3 şəhərdə (Bakı ş., Xırdalan ş. və Sumqayıt ş.) 30 nəfərlik 4 qrupdan ibarət 120 nəfər gənc üçün bir günlük "Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkili” adlı praktiki təlim və 19 noyabr 2022-ci il tarixində layihənin yekununa həsr olunmuş sərgi-konfrans təşkil olunacaq.
Layihə çərçivəsində təlimlər zamanı tələbələrin qazandıqları bilk və təcrübələr hesabına öz layihə və ya uğurlu nəticələrini tədbir iştirakçılarına və qonaqlara təqdim edəcəklər. Ən uğurlu layihə(lər)nin maliyyələşdirilməsi üçün dövlətin uyğun investisiya və ya qrant proqramlarına tövsiyə edilməsi və maliyyələşməsi üçün MİDİB təşkilatının layihə işçi qrupu dəstək olacaq.

• Our students participate in the project "Initiatives to promote social entrepreneurship and the organisation of entrepreneurship among young people"
Our students participate in the project "Initiatives to promote social entrepreneurship and the organisation of entrepreneurship among young people"
A training course was held for students at Western Caspian University as part of the project "Initiatives to promote social entrepreneurship and the organisation of youth entrepreneurship" within the framework "Cooperation between the State, University and NGOs", implemented by the Association that publishes "Architecture, Construction and Design" (MİDİB) .
The project started on 1st September 2022 and will continue for three months. As part of the project, a practical training day called "Organising Social and Enterprise Entrepreneurship" was held for 120 young people in four groups of 30 people in three cities (Baku, Khirdalan, Sumgayit) and dedicated to the conclusion within the As part of the project, the exhibition-conference will be organised on the 19th of November 2022.
The students will present their successful project or results to the participants and guests of the event to demonstrate the knowledge and experience gained during the training within the project. The MIDIB Organisation's Project Working Group will support the recommendation and funding of the most successful projects for relevant State investment or grant programmes.