Universitetimizin tələbələri "Yaşıl dünyanı yarat!" layihəsinə qatılıb
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri "Yaşıl Dünyanı Yarat! - ASAN İnnovativ Həllər Hakatonu 3" layihəsində iştirak edib. Layihəyə "Eco Queens" və "EnviroVision" komandaları ilə qatılan tələbələr ətraf mühitin ekoloji baxımdan mühafizəsi, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə ekoloji sağlamlığın bərpası kimi mövzularda layihələr təqdim ediblər.
"ASAN Könüllüləri" Təşkilatı tərəfindən həyata keçirilən layihə çərçivəsində iştirakçılar üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, "ASAN xidmət", "ABAD", "İNNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi və "ASAN Könüllüləri" Təşkilatı haqqında məlumatlandırıcı tur təşkil edilib.
Layihənin ilk günündə “İNNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi tərəfindən "İdeya generasiyası" mövzusunda təlim həyata keçirilib. Sonda iştirakçılar komanda şəkilində öz ideyaları ilə bağlı müzakirələr ediblər.

The project "Create a Green World! - ASAN Innovative Solutions Hackathon 3" involved Western Caspian University students. Projects on ecological protection of the environment and ecological health restoration in the areas liberated from occupation were presented by the students involved in the project with the "Eco Queens" and "EnviroVision" teams.
An informative tour compiling information about the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, "ASAN service", "ABAD", "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, ASAN Innovative Development Center and "ASAN Volunteers" was organized for the participants as a part of the project carried out by the "ASAN Volunteers" Organization.
The "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center held "Idea generation" training on the first day of the project. The participants shared their thoughts at the conclusion