• “Dağçılıq klubu”nun üzvləri Beynəlxalq Dırmanma və Dağçılıq Federasiyasının vebinarında iştirak ediblər
“Dağçılıq klubu”nun üzvləri Beynəlxalq Dırmanma və Dağçılıq Federasiyasının vebinarında iştirak ediblər
Qərbi Kaspi Universiteti “Dağçılıq klubu”nun üzvləri Beynəlxalq Dırmanma və Dağçılıq Federasiyası (UIAA) tərəfindən təşkil edilən Dağ Şəbəkəsi Seriyasının vebinarında iştirak ediblər.
Belli Pik Autluk Fondunun dəstəyi ilə təşkil edilən vebinar 11 dekabr – Beynəlxalq Dağlar Gününə həsr olunan silsilə tədbirlərin bir hissəsidir. Tədbirdə 2020-2021-ci illər üçün Dağ Mühafizə Mükafatının (DMM) qalibləri elan ediliblər.
Qeyd edək ki, 2020-2021 Dağ Mühafizə Mükafatının təqdim edilməsi çərçivəsində 30-dan çox ölkədə və 6 qitədə fəaliyyət göstərən 24 layihə nümayiş olunub. Bu layihələr təbiətin çirklənməsi və iqlim dəyişikləri ilə mübarizə aparmaq üçün dayanıqlı milli parkların yaradılması, çirkli ərazilərin təmizlənməsi və alpinizmlə məşğul olan qadınların sayının artırılmasına yönəlib.

Members of the “Mountaineering Club” took part in a webinar of the International Climbing and Mountaineering Federation
Members of the “Mountaineering Club” of the Western Caspian University took part in a webinar of the Mountain Network Series organised by the International Climbing and Mountaineering Federation (UIAA).
The webinar, organised with the support of the Bally Peak Outlook Foundation, is part of a series of events dedicated to December 11 - International Mountain Day. The winners of the Mountain Protection Award (MPA) for 2020-2021 were announced at the event.
It should be noted that 24 projects operating in more than 30 countries and 6 continents were showcased as part of the presentation of the 2020-2021 Mountain Protection Award. These projects are aimed at creating sustainable national parks to combat environmental pollution and climate change, clean up polluted areas and increase the number of women involved in mountaineering.