• “Dağçılıq klubu”nun üzvləri Beynəlxalq Dırmanma və Dağçılıq Federasiyasının vebinarında iştirak ediblər
“Dağçılıq klubu”nun üzvləri Beynəlxalq Dırmanma və Dağçılıq Federasiyasının vebinarında iştirak ediblər
Qərbi Kaspi Universiteti “Dağçılıq klubu”nun üzvləri Beynəlxalq Dırmanma və Dağçılıq Federasiyası (UIAA) tərəfindən təşkil edilən Dağ Şəbəkəsi Seriyasının vebinarında iştirak ediblər.
Belli Pik Autluk Fondunun dəstəyi ilə təşkil edilən vebinar 11 dekabr – Beynəlxalq Dağlar Gününə həsr olunan silsilə tədbirlərin bir hissəsidir. Tədbirdə 2020-2021-ci illər üçün Dağ Mühafizə Mükafatının (DMM) qalibləri elan ediliblər.
Qeyd edək ki, 2020-2021 Dağ Mühafizə Mükafatının təqdim edilməsi çərçivəsində 30-dan çox ölkədə və 6 qitədə fəaliyyət göstərən 24 layihə nümayiş olunub. Bu layihələr təbiətin çirklənməsi və iqlim dəyişikləri ilə mübarizə aparmaq üçün dayanıqlı milli parkların yaradılması, çirkli ərazilərin təmizlənməsi və alpinizmlə məşğul olan qadınların sayının artırılmasına yönəlib.

Члены «Горного клуба» приняли участие в вебинаре Международной Федерации Скалолазания и Альпинизма
Члены «Горного клуба» Западно-Каспийского Университета приняли участие в вебинаре Серии горных сетей, организованном Международной Федерацией Скалолазания и Альпинизма (UIAA).
Вебинар, организованный при поддержке Фонда «Белли Пик Аутлук», является частью серии мероприятий, посвященных 11 декабря – международному дню гор. На мероприятии были объявлены победители Приза охраны гор (DMM) на 2020-2021 гг.
Отметим, что в рамках вручения данного приза было продемонстрировано 24 проекта, разработанных в более чем 30-ти странах и на 6-ти континентах. Эти проекты направлены на формирование устойчивых национальных парков с целью борьбы с загрязнением природы и изменением климата, очистку загрязненных территорий и рост числа женщин, занимающихся альпинизмом.