Fransanın Monpelye Universitetinin Azərbaycanlı doktorantı Çilənay Ələkbərovanın onlayn elmi seminar keçirilib.
“Xərçəng xəstəliyinin immunoterapiyasında T Hüceyrə Reseptoru (TcR) repertuar analizinin rolu” mövzusunda keçirilən seminarda Qərbi Kaspi Universitetinin Yüksək Texnologiyalar və İnnovativ Mühəndislik Məktəbinin müəllimləri, magistrantları, eləcə də Azərbaycanın və Türkiyə universitetlərinin magistrant və doktorantları iştirak edirdi. Seminardan sonra Ç.Ələkbərova maraq doğuran çoxsaylı sualları cavablandırdırdı.
Qeyd edək ki, doktorant Ç.Ələkbərova “2023-2027-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasında Ali Təhsil Sisteminin Beynəlxalq Rəqabətliliyinin Artırılması Üzrə Xaricdə Doktorantura Təhsili” proqramı çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi və Qərbi Kaspi Universiteti ilə üçtərəfli müqavilə əsasında Fransanın "Monpelye" Universitetinin İnsan Genetikası İnstitutunda doktorantura pilləsi üzrə təhsilini davam etdirir.

• Online Scientific Seminar Held of Azerbaijani Doctoral Student of Montpellier University
An online scientific seminar was held by Azerbaijani doctoral student of Montpellier University of France, Chilanay Alakbarova.
The seminar on "The role of T -Cell Receptor (TcR) repertoire analysis in cancer immunotherapy" was attended by teachers and graduate students of the High Technologies and Innovative Engineering School of the Western Caspian University, including graduate and doctoral students of the universities of Azerbaijan and Türkiye. Following the seminar, Chilanay Alakbarova answered questions of interest by participants.
Notably, doctoral student Ch. Alekbarova continues her studies at the doctoral level at the Institute of Human Genetics of University of Montpellier (France) based on tripartite agreement with the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and Western Caspian University within the framework of the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2023-2027".