Müəllim və tələbələrimiz beynəlxalq festivalda iştirak ediblər
Koreyanın Busan şəhərində “BUSAN” Beynəlxalq Festivalı keçirilib. Dünyanın 42 ölkəsindən 500-dən çox rəssamın iştirakı ilə baş tutan bu beynəlxalq sərgidə Azərbaycanı 10 rəssam təmsil edib. Onlardan yeddisi Qərbi Kaspi Universitetinin müəllim və tələbələridir.
Beynəlxalq sərgidə əsərlər canlı olaraq sərgilənib. Sərgidən sonra bəzi tələbə və müəllimlərimiz xüsusi sertifikatlarla təltif olunub. Müəllimlərimizdən – Dizayn və Memarlıq Məktəbinin dekanı Sevda Sadıqbəyova gümüş mükafata, müəllimimiz Leyla Əfəndiyeva Fərqlənmə sertifikatı, tələbələrimizdən Ruslan Quliyev Xüsusi mükafat, Vasif Rəhimov, Günay Qurbanova, Lalə Mustafayeva, Lalə Əliyeva Mükəmməllik sertifikatı ilə təltif olunublar.

Our teachers and students participate in an international festival
"BUSAN" International Festival was held in Busan, Korea. Ten artists represented Azerbaijan in this international exhibition featuring more than 500 artists from 42 countries around the world. Seven of them are teachers and students at Western Caspian University.
The expositions have been displayed live in international exhibitions. After the exhibition, some students and teachers received special certificates. Our teachers - Dean of the School of Design and Architecture, Sevda Sadigbeyova received the silver award, while Leyla Efendiyeva received the excellence award. Our students-Ruslan Guliyev received the special award, Vasif Rahimov, Gunay Gurbanova, Lala Mustafayeva and Lala Aliyeva received the special award- certificate of excellence.