Müəllim və tələbələrimiz beynəlxalq festivalda iştirak ediblər
Koreyanın Busan şəhərində “BUSAN” Beynəlxalq Festivalı keçirilib. Dünyanın 42 ölkəsindən 500-dən çox rəssamın iştirakı ilə baş tutan bu beynəlxalq sərgidə Azərbaycanı 10 rəssam təmsil edib. Onlardan yeddisi Qərbi Kaspi Universitetinin müəllim və tələbələridir.
Beynəlxalq sərgidə əsərlər canlı olaraq sərgilənib. Sərgidən sonra bəzi tələbə və müəllimlərimiz xüsusi sertifikatlarla təltif olunub. Müəllimlərimizdən – Dizayn və Memarlıq Məktəbinin dekanı Sevda Sadıqbəyova gümüş mükafata, müəllimimiz Leyla Əfəndiyeva Fərqlənmə sertifikatı, tələbələrimizdən Ruslan Quliyev Xüsusi mükafat, Vasif Rəhimov, Günay Qurbanova, Lalə Mustafayeva, Lalə Əliyeva Mükəmməllik sertifikatı ilə təltif olunublar.

• Наши преподаватели и студенты приняли участие в международном фестивале
Международный фестиваль «BUSAN» прошел в корейском городе Пусане. 10 художников представляли Азербайджан на этой международной выставке, в которой приняли участие более 500 художников из 42 стран мира. Семеро из них являются преподавателями и студентами Западно-Каспийского университета.
Работы экспонировались вживую на международной выставке. По окончании выставки некоторые наши студенты и преподаватели были награждены специальными грамотами. Наши преподаватели - декан факультета дизайна и архитектуры Севда Садыгбекова получили серебряную награду, наш преподаватель Лейла Эфендиева получила грамоту с отличием, Руслан Гулиев получил специальную награду, Васиф Рагимов, Гюнай Гурбанова, Лала Мустафаева, Лала Алиева получили сертификат превосходства.