“Təhsil millətin gələcəyidir” mövzusunda Respublika elmi veb-konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş “Təhsil millətin gələcəyidir” mövzusunda Respublika elmi veb-konfransı keçiriləcək.
Konfransda müxtəlif sosial-humanitar fənləri əhatə edən məruzələr dinləniləcək.
Konfrans 10 may 2020-ci il tarixində Skype proqramının köməyi ilə baş tutacaq.
İştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq və elmi məruzələr konfrans materiallarında çap olunacaq. Konfransda məruzələr Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olacaq (məruzə müddəti 10-15 dəq).
Konfransda iştirak etmək istəyənlər elmi məqalələrini 1 may 2020-ci il tarixinədək teacher.conference@wu.edu.az ünvanına təqdim edə bilərlər.
Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
Məruzənin həcmi A4 formatlı elektron kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələr yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir.
Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].

• Conference: Education is the Future of the Nation
Western Caspian University will host a national scientific web conference on ‘Education is the future of the Nation’ dedicated to the 97th anniversary of National Leader, Heydar Aliyev.
This conference will feature various social and humanitarian topics.
It will take place on May 1st, 2020 on Skype.
Participants will receive a certificate, and scientific reports will be published in conference proceedings. Lectures at the conference will be in Azerbaijani, Russian and English (presentation time 10-15 minutes).
Those who wish to participate in the conference can submit their articles to teacher.conference@wu.edu.az by May 1st, 2020.
Following are the required rules for the conference report:
1) Title of the report, author’s name and surname, academic degree (if any), place of study or work, contact phone number must be indicate
2) Submitted report should be written on A4 electronic paper (25 mm from the left, 10 mm from the right, 25 mm from the top, 20 mm from the bottom, with 1.5 spaces), using MS Word in Times New Roman 14 font, and sent to the University’s email address: teacher.conference@wu.edu.az
3) Reports of the conference must be written in Azerbaijani, English or Russian ​​and can be up to 5-8 pages.
4) In addition to the language in which the reports are written, a summary should be provided in 2 languages, noted above.
Keywords (in 3 languages​- Azerbaijani, Russian, English) should be indicated after the title of the report. References should be written in alphabetical order, and all references in the article must be coded; such as: [2, 34] or [4, 56-57].