• Qərbi Kaspi Universitetinin Biznes və İdarəetmə Məktəbi bölgələrdə abituriyentlərlə görüşlər keçirib.
Qərbi Kaspi Universitetinin Biznes və İdarəetmə Məktəbi bölgələrdə abituriyentlərlə görüşlər keçirib.
Qərbi Kaspi Universitetinin Biznes və İdarəetmə Məktəbinin rəhbərliyi Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində – Lənkəran, Masallı və Astara şəhərlərində abituriyentlərlə görüşlərdə iştirak ediblər. Görüşlər yerli tədris kurslarında, tədris mərkəzlərində və orta məktəblərdə təşkil olunub.
Səfərlərin əsas məqsədi universitetin tədris proqramları, qəbul şərtləri və təqaüd imkanları barədə məlumat vermək, eyni
zamanda abituriyentlərin suallarını cavablandırmaq olub. Görüşlər zamanı tələbə namizədlərinə universitetin təklif etdiyi ixtisaslar, beynəlxalq proqramlar, mübadilə imkanları və tələbə həyatı barədə geniş təqdimatlar təqdim edilib.
Abituriyentlər universitet nümayəndələrinə öz maraq dairələrini, karyera planlarını, ixtisas seçimi ilə bağlı suallarını ünvanlayıblar. Universitetin əməkdaşları isə onlara düzgün istiqamət seçmək, gələcək karyeralarını planlaşdırmaq üçün faydalı tövsiyələr verib.
Belə regional səfərlər Qərbi Kaspi Universitetinin abituriyentlərə dahayaxın olmaq, onlara seçim prosesində dəstək göstərmək və bölgələrlə əlaqələri gücləndirmək məqsədi daşıyır.

• Школа бизнеса и управления Западно-Каспийского университета провела встречи с абитуриентами в регионах
Школа бизнеса и управления Западно-Каспийского университета провела встречи с абитуриентами в регионах
Руководство Школы бизнеса и управления Западно-Каспийского университета приняло участие во встречах с абитуриентами в различных регионах Азербайджана – в городах Ленкорань, Масаллы и Астара. Встречи были организованы на местных учебных курсах, в учебных центрах и средних школах.
Основной целью визитов было информирование абитуриентов о программах обучения университета, условиях приёма и возможностях получения стипендий, а также ответы на их вопросы. В ходе встреч будущим студентам были представлены подробные презентации о специальностях, предлагаемых университетом, международных программах, возможностях обмена и студенческой жизни. Абитуриенты обратились к представителям вузов с вопросами о своих интересах, планах карьеры и вопросах, касающихся выбора специальности. Сотрудники университета дали им полезные советы по выбору правильного направления и планированию будущей карьеры.
Подобные региональные поездки направлены на то, чтобы быть ближе к абитуриентам, поддерживать их в процессе выбора и укреплять связи с регионами страны.