Qərbi Kaspi Universiteti 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisində innovativ layihələrlə təmsil olunub
Qərbi Kaspi Universiteti 13-16 may 2025-ci il tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisi – Caspian Agro 2025-də uğurla iştirak edir. Bu nüfuzlu beynəlxalq tədbir kənd təsərrüfatı sahəsində son yeniliklərin, texnoloji nailiyyətlərin və elmi innovasiyaların nümayiş olunduğu platforma kimi çıxış edir.
Universitet, sərgidə innovasiya və startap bölməsi çərçivəsində təqdim etdiyi layihələrlə diqqət mərkəzində olub və həm yerli, həm də xarici ziyarətçilər tərəfindən maraqla qarşılanıb. Qərbi Kaspi Universitetinin elmi-tədqiqat qrupu tərəfindən hazırlanmış “Akvaponik sistem”, “Biogübrə” və “İpəkqurdu üçün süni yem” layihələri xüsusi maraq doğurub.
Bu cür təşəbbüslər universitet-sənaye əməkdaşlığının gücləndirilməsinə və gənc tədqiqatçıların elmi ideyalarının reallaşmasına geniş imkanlar yaradır.
Sərgi çərçivəsində universitetin nümayəndələri bir sıra şirkət və təşkilatlarla görüşlər keçirib, gələcək əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər.

• Western Caspian University was represented at the 18th Azerbaijan International Agricultural Exhibition with innovative projects.
Western Caspian University was represented at the 18th Azerbaijan International Agricultural Exhibition with innovative projects.
Western Caspian University successfully participates in the 18th Azerbaijan International Agricultural Exhibition – “Caspian Agro 2025”, held at the Baku Expo Center on May 13-16, 2025. This prestigious international event acts as a platform for showcasing the latest innovations, technological achievements and scientific innovations in the field of agriculture.
The university was in the spotlight with the projects it presented within the innovation and startup section of the exhibition and was met with interest by both local and foreign visitors. The projects “Aquaponics System”, “Biofertilizer” and “Artificial feed for silkworms” developed by the scientific research group of Western Caspian University aroused particular interest.
Such initiatives create broad opportunities for strengthening university-industry cooperation and realizing the scientific ideas of young researchers.
Within the framework of the exhibition, university representatives held meetings with a number of companies and organizations and discussed prospects for future cooperation.