Qərbi Kaspi Universiteti ikinci (təkrar) ali təhsilə qəbul elan edir
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na müvafiq olaraq 2024/2025-ci tədris ili üçün aşağıda göstərilən ixtisaslara təkrar ali təhsil üzrə qəbul elan edir:
1. İqtisadiyyat*
2. Maliyyə*
3. Mühasibat*
4. Turizm işinin təşkili*
5. Marketinq*
6. Biznesin idarə edilməsi
7. İnformasiya texnologiyaları*
8. Kompüter mühəndisliyi*
9. Cihaz mühəndisliyi
10. Ekologiya
11. Biologiya
12. Meşəçilik*
13. Dövlət bələdiyyə idarəetməsi
14. Psixologiya*
15. Tarix*
16. Sosial iş
17. Təhsildə sosial psixoloji xidmət
18. Su bio ehtiyatları və akvakultura
19. Kompüter elmləri*
20. İnformasiya təhlükəsizliyi*
21. Turizm bələdçiliyi
Qeyd: (Qarşısında * işarələri qoyulmuş ixtisaslarda həm də qiyabi təhsil forması mövcuddur)
Təkrar ali təhsil ödənişli formada müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla Qərbi Kaspi Universiteti arasında bağlanmış fərdi müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil müvafiq ixtisas üzrə bakalavriat səviyyəsi üçün mövcud olan baza təhsil proqramlarının əsasında aparılır.
• ərizə
• ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) notariat qaydada təsdiq edilmiş surəti;
• əmək kitabçasının surəti (işlədiyi halda);
• 3 x 4 sm ölçüdə 6 ədəd fotoşəkil;
• şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
• Oğlanlar üçün hərbi bilet və ya SHXÇDX-də hərbi qeydiyyat haqqında vəsiqənin surəti
• Sağlamlıq haqqında arayış
Qeyd: Xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə təqdim etməlidirlər.
Təkrar ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərlə müsahibə aparılır. Müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə təkrar ali təhsil almaq üçün müvafiq ixtisaslar üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər. Müraciət etmək istəyənlər https://www.portal.edu.az/ vasitəsilə sənədlərini elektron formada təqdim etməlidirlər.
Sənəd qəbulu prosesi 31 avqust 2024-cü il saat 18:00-da bitəcək.
Təhsil Azərbaycan və Rus dillərində aparılır. Təhsil müddəti əvvəlki baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir. Təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vuranlara dövlət nümunəli Bakalavr Diplomu veriləcək.

The Western Caspian University Announces Admission to Repeated Higher Education for the 2022/2023 Academic Year
The Western Caspian University announces an admission to the repeated higher education according to the following programmes for the 2022/2023 academic year in accordance with the "Rules for the content, organization and issuance of relevant documents to persons trained in any area of additional education" approved by the Resolution No. 163 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated September 6, 2010:
1. Economy *
2. Finance *
3. Accounting *
4. Management
5. Organization of tourism work *
6. Marketing
7. Business management
8. Information technology
9. Computer Engineering *
10. Device engineering
11. Ecology
12. Biology
13. Forestry *
14. Public and municipal administration
15. Psychology *
16. History *
17. Social work
18. Water bioresources and aquaculture
19. Social psychological service in education
20. Computer science
21. Information security
22. Tourism Guidance
(There is also a form of part-time education in majors marked with *)
Repeated higher education is provided on a paid basis based on individual contracts concluded between enterprises, organizations, departments and individual citizens and the Western Caspian University. Repeated higher education is based on the basic education programs available for the bachelor's degree in the relevant specialty.
Required documents
• Application
• Notarized copy of the document on higher education (diploma and its appendix);
• Copy of employment history (if employed);
• 6 photos of 3 x 4 cm size;
• Copy of ID card;
• A copy of the military ID for boys or a certificate of military registration in the SSMCRA (The State Service for Mobilization and Conscription of the Republic of Azerbaijan);
• Health certificate.
Note: Graduates of foreign higher education institutions must submit a certificate issued by the Ministry of Education on the recognition and equivalence of their majors in the territory of the Republic of Azerbaijan.
Interviews are conducted with those who have applied to the university for repeated higher education. Successfully passed applicants are admitted to the list of students in the relevant specialties for repeated higher education by contract.
Education is carried out in full-time and part-time forms and is conducted in Azerbaijani and Russian languages. The duration of education is determined by taking into account the difference between the previous basic education program and the basic education program of the new program. Those who successfully complete their education will be awarded a state Bachelor's Diploma.