Qərbi Kaspi Universiteti ikinci (təkrar) ali təhsilə qəbul elan edir
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na müvafiq olaraq 2024/2025-ci tədris ili üçün aşağıda göstərilən ixtisaslara təkrar ali təhsil üzrə qəbul elan edir:
1. İqtisadiyyat*
2. Maliyyə*
3. Mühasibat*
4. Turizm işinin təşkili*
5. Marketinq*
6. Biznesin idarə edilməsi
7. İnformasiya texnologiyaları*
8. Kompüter mühəndisliyi*
9. Cihaz mühəndisliyi
10. Ekologiya
11. Biologiya
12. Meşəçilik*
13. Dövlət bələdiyyə idarəetməsi
14. Psixologiya*
15. Tarix*
16. Sosial iş
17. Təhsildə sosial psixoloji xidmət
18. Su bio ehtiyatları və akvakultura
19. Kompüter elmləri*
20. İnformasiya təhlükəsizliyi*
21. Turizm bələdçiliyi
Qeyd: (Qarşısında * işarələri qoyulmuş ixtisaslarda həm də qiyabi təhsil forması mövcuddur)
Təkrar ali təhsil ödənişli formada müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla Qərbi Kaspi Universiteti arasında bağlanmış fərdi müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil müvafiq ixtisas üzrə bakalavriat səviyyəsi üçün mövcud olan baza təhsil proqramlarının əsasında aparılır.
• ərizə
• ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) notariat qaydada təsdiq edilmiş surəti;
• əmək kitabçasının surəti (işlədiyi halda);
• 3 x 4 sm ölçüdə 6 ədəd fotoşəkil;
• şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
• Oğlanlar üçün hərbi bilet və ya SHXÇDX-də hərbi qeydiyyat haqqında vəsiqənin surəti
• Sağlamlıq haqqında arayış
Qeyd: Xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə təqdim etməlidirlər.
Təkrar ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərlə müsahibə aparılır. Müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə təkrar ali təhsil almaq üçün müvafiq ixtisaslar üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər. Müraciət etmək istəyənlər https://www.portal.edu.az/ vasitəsilə sənədlərini elektron formada təqdim etməlidirlər.
Sənəd qəbulu prosesi 31 avqust 2024-cü il saat 18:00-da bitəcək.
Təhsil Azərbaycan və Rus dillərində aparılır. Təhsil müddəti əvvəlki baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir. Təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vuranlara dövlət nümunəli Bakalavr Diplomu veriləcək.

• Западно-Каспийский университет объявляет второй (повторный) прием в высшие учебные заведения
Западно-Каспийский университет на 2024/2025 учебный год в соответствии с «Содержанием, организацией дополнительного образования и порядком выдачи соответствующего документа лицам, обучавшимся по любому направлению дополнительного образования», утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан. Постановлением Азербайджанской Республики от 6 сентября 2010 года № 163 объявляется прием на следующие курсы высшего образования на следующий год:
1. Экономика*
2. Финансы*
3. Бухгалтерский учет*
4. Организация туристического дела*
5. Маркетинг*
6. Управление бизнесом
7. Информационные технологии*
8. Компьютерная инженерия*
9. Инженер-приборостроитель
10. Экология
11. Биология
12. Лесоводство*
13. Государственное и муниципальное управление
14. Психология*
15. История*
16. Социальное дело
17. Социально-психологическая служба в образовании
18. Водные биоресурсы и аквакультура
19. Информатика*
20. Информационная безопасность*
21. Туристический гид
Примечание: (Существует также форма заочного обучения по специальностям, отмеченным * перед ними)
Повторное высшее образование осуществляется в платной форме на основе индивидуальных договоров, заключаемых между предприятием, организацией, администрацией и отдельными гражданами и Западно-Каспийским университетом. Повторное высшее образование осуществляется на основе основных образовательных программ, предусмотренных для уровня бакалавра по соответствующей специальности.
Необходимые документы:
• заявление
• нотариально заверенная копия документа о высшем образовании (диплома и приложения к нему);
• копия трудовой книжки (при наличии);
• 6 фотографий размером 3 х 4 см;
• копия удостоверения личности;
• Для лиц мужского пола копия военного билета или свидетельства о воинском учете в Службе национальной безопасности.
• Медицинская справка
Примечание: Выпускники высших учебных заведений зарубежных стран должны представить справку, выданную Министерством науки и образования, о признании и эквивалентности квалификации, полученной ими на территории Азербайджанской Республики.
Собеседование проводится с теми, кто подал документы в университет для получения дальнейшего высшего образования. Успешно прошедшие собеседование зачисляются в ряды студентов соответствующих специальностей для получения высшего образования по контракту. Желающие подать заявку должны подать свои документы в электронном виде через https://www.portal.edu.az/.
Прием заявок завершится 31 августа 2024 года в 18:00.
Обучение ведется на азербайджанском и русском языках. Продолжительность обучения определяется с учетом разницы между предыдущей основной образовательной программой и основной образовательной программой новой специальности. Успешно завершившим обучение будет вручен диплом бакалавра государственного образца.