Qərbi Kaspi Universiteti "Sabah.lab"la əməkdaşlıq edəcək
Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsil İnstitutunun nəzdində yaradılmış "Sabah.lab" ilə universitetimiz arasında əməkdaşlıqla bağlı görüş keçirilib.
Görüşdə sahibkarlıq qabiliyyətlərinin inkişafı üçün akademik təlimlər, startupların inkubasiya və akselerasiyanın həyata keçirilməsi üçün əməkdaşlığın həyata keçirilməsi üçün ilkin razılıq əldə olunub.
İlkin razılığa əsasən"Sabah.lab"ın startuplar üçün yaradılmış coworking mərkəzlərindəki imkanlardan Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri istifadə edə biləcəklər.
Tərəflər arasında imzalanması nəzərdə tutulan Memorandumdan sonra isə universitetin tələbələri üçün Massaçusets Texnologiya İnstitutu və Stanford Universitetinin professorlarının təlimləri təşkil olunacaq.

Western Caspian University will cooperate with "Sabah.lab"
A meeting was held between "Sabah.lab" based at the Education Institute of the Ministry of Science and Education and our university.
At the meeting, a preliminary agreement was reached on the implementation of cooperation for the operation of academic training, startup incubation and acceleration of the development of entrepreneurial capabilities.
By prior agreement, students of Western Caspian University will have the opportunity to use the Sabah.lab coworking centres created for startups.
Following the memorandum signed between the parties, training by professors of Massachusetts Institute of Technology and Stanford University will be organised for university students.