Qərbi Kaspi Universiteti "Sabah.lab"la əməkdaşlıq edəcək
Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsil İnstitutunun nəzdində yaradılmış "Sabah.lab" ilə universitetimiz arasında əməkdaşlıqla bağlı görüş keçirilib.
Görüşdə sahibkarlıq qabiliyyətlərinin inkişafı üçün akademik təlimlər, startupların inkubasiya və akselerasiyanın həyata keçirilməsi üçün əməkdaşlığın həyata keçirilməsi üçün ilkin razılıq əldə olunub.
İlkin razılığa əsasən"Sabah.lab"ın startuplar üçün yaradılmış coworking mərkəzlərindəki imkanlardan Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri istifadə edə biləcəklər.
Tərəflər arasında imzalanması nəzərdə tutulan Memorandumdan sonra isə universitetin tələbələri üçün Massaçusets Texnologiya İnstitutu və Stanford Universitetinin professorlarının təlimləri təşkil olunacaq.

Западно-Каспийский университет будет сотрудничать с «Sabah.lab»
Состоялась встреча по вопросам сотрудничества между «Sabah.lab», созданной при Институте образования Министерства науки и образования, и нашим университетом.
На встрече была достигнута предварительная договоренность о проведении академических тренингов по развитию предпринимательских способностей, а также реализации сотрудничества по реализации ингубации и акселерации стартапов.
По предварительной договоренности студенты Западно-Каспийского университета смогут воспользоваться возможностями коворкинг- центров «Sabah.lab», созданных для стартапов.
После подписания Меморандума между сторонами для студентов вуза будут организованы тренинги профессоров Массачусетского технологического института и Стэнфордского университета.