• QKU-də Dünya Robot Olimpiadası (WRO) Azərbaycan təşkilat komitəsinin nümayəndələri təqdimat keçiriliblər.
QKU-də Dünya Robot Olimpiadası (WRO) Azərbaycan təşkilat komitəsinin nümayəndələri təqdimat keçiriliblər.
Yeniyetmə və gənclərin elmi-texniki biliklərinin artırılması, innovativ yanaşma, qlobal problemlərin robotik həll yollarının tapılmasının təşviq olunması məqsədilə keçirilən, dünyanın ən böyük robototexnika yarışması olan Dünya Robot Olimpiadası 2004-cü ildən etibarən hər il müxtəlif mövzular üzrə fərqli ölkələrdə keçirilir.
Dünya Robot Olimpiadasında iştirak etmək və bu hərəkatın ölkəmizin yeniyetmə və gənclər arasında geniş təşviq olunmasında əsas məqsəd gənclərin ətrafda mövcud olan problemlərin robotik həllərini tapmağa sövq etməkdir.
18-22 sentyabr 2025-ci il tarixində Gənclər və İdman Nazirliyinin, Dünya Robot Olimpiadası Assosiasiyası (WRO)—Robototexnika Mühəndisliyi Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Dünya Robot Olimpiadasının Azərbaycan üzrə seçmə mərhələsi keçiriləcək.
Qərbi Kaspi Universitetində bu günlərdə “WRO Azərbaycan” maraqlı təqdimatlar həyata keçirdi. Təqdimatlarda tələbələrimizə olimpiadanın keçirilmə qaydaları və kateqoriyaları ilə bağlı məlumatlar verildi. Tələbələr infosessiyaya qatılmağa böyük təşəbbüs göstərdilər.

• Representatives of the World Robot Olympiad (WRO) Azerbaijan Organizing Committee held a presentation for students at Western Caspian University.
Representatives of the World Robot Olympiad (WRO) Azerbaijan Organizing Committee held a presentation for students at Western Caspian University.
The World Robot Olympiad, the world's largest robotics competition, which aims to increase the scientific and technical knowledge of teenagers and young people, promote innovative approaches, and find robotic solutions to global problems, has been held annually in different countries on various topics since 2004.
The main goal of participating in the World Robot Olympiad and promoting this movement widely among teenagers and young people in our country is to encourage young people to find robotic solutions to the problems existing around them.
The World Robot Olympiad qualifying round for Azerbaijan will be held on September 18-22, 2025, jointly organized by the Ministry of Youth and Sports and the World Robot Olympiad Association (WRO)-Robotics Engineering Academy.
Recently, “WRO Azerbaijan” held interesting presentations at Western Caspian University. During the presentations, our students were provided with information about the rules and categories of the Olympiad. The students showed great enthusiasm in participating in the info session.