Qərbi Kaspi Universitetində sərgi keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetinin Memarlıq və Dizayn Məktəbinin tələbələrinin ekologiya mövzusuna həsr olunmuş qrafik dizayn, akvarel, maketlərdən ibarət işlərinin sərgisi keçirilib.
Sərgidə universitetin müəllim və tələbə heyəti ilə yanaşı Xalq rəssamı, professor, Rəssamlar İttifaqının birinci katibi Ağali İbrahimov, Xalq rəssamı, professor Xanlar Əhmədov, memarlıq üzrə elmlər doktoru Azərbaycan Dizaynerlər İttifaqının və Azərbaycan Memarlar İttifaqının İdarə Heyətinin üzvü, Qərbi Kaspi Universitetinin professoru Elçin Əliyev, Rusiya Rəssamlar Akademiyasının üzvü, əməkdar rəssam Şərif Şərifov, Kommunikasiya üzrə tanınmış mütəxəssis, irlandiyalı Mayk Maunsel də iştirak ediblər.
Tələbələrin yaradıcılığı ilə tanış olan qonaqlar onların işlərini yüksək qiymətləndirib, eyni zamanda tövsiyələrini veriblər.

В Западно-Каспийском университете состоялась выставка
Состоялась выставка графических, акварельных и макетных работ студентов Школы архитектуры и дизайна Западно-Каспийского университета, посвященная теме экологии.
Наряду с преподавателями и студентами университета в выставке приняли участие также народный художник , профессор, первый секретарь Союза художников Агали Ибрагимов, Народный художник , профессор Ханлар Ахмедов , доктор архитектурных наук, член Совета директоров Союза дизайнеров Азербайджана и Союза архитекторов Азербайджана, профессор Западно-Каспийского университета Эльчин Алиев, член Российской академии художников , заслуженный деятель искусств Шариф Шарифов, известный специалист по коммуникациям , ирландец Майк Маунселл.
Гости , познакомившиеся с творчеством студентов, высоко оценили их работы и в то же время дали свои рекомендации.