• Qərbi Kaspi Universitetinin beynəlxalq tədqiqat nəticələrinin müzakirəsinə dair onlayn görüş keçirilib.
Qərbi Kaspi Universitetinin beynəlxalq tədqiqat nəticələrinin müzakirəsinə dair onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə bir çox qabaqcıl nəşriyyatların, eləcə də “Informascope” şirkətinin rəsmi tərəfdaşı olan Ümit Yontar və “Elsevier” nəşriyyatının nümayəndəsi Yasemin Solay SciVal platforması üzərindən təqdimatla çıxış etmişdir.
SciVal platformasında əks olunan Qərbi Kaspi Universitetinin əldə etdiyi yüksək tədqiqat nailiyyətləri və son illərdə Scopus elmimetrik bazasında keyfiyyət göstəricilərinin yüksək olduğu elmi nəşrləri haqqında müzakirə aparılıb, həmçinin orada əks olunan THE (Times Higher Education) beynəlxalq ali məktəb reytinqinin əsaslandığı məlumatlar barədə ətraflı bəhs edilib.
Təqdimat zamanı SciVal platformasının universitetin elmi fəaliyyətinin təhlilində, tədqiqatların effektiv planlaşdırılmasında və beynəlxalq əməkdaşlıqların qurulması sahəsində verdiyi üstünlüklərdən danışıb, universitetin müəllim heyəti və tədqiqatçılarının suallarını cavablandırıb.

An online meeting was held to discuss the international research results of Western Caspian University.
At the meeting, Ümit Yontar, an official partner of many leading publishing houses in Azerbaijan and Central Asia, as well as “Informascope”, and Yasemin Solay, a representative of ‘Elsevier’ publishing house, made a presentation on the SciVal platform.
Discussions were held about the high research achievements of Western Caspian University, reflected in the SciVal platform, and scientific publications with high quality indicators in the Scopus scientometric database in recent years. The information on which (The Times Higher Education) international university rankings are based was also discussed in detail.
During the presentation, he spoke about the advantages of the SciVal platform in analyzing the university's scientific activities, effective planning of research, and establishing international collaborations, and answered questions from the university's teaching staff and researchers