Qərbi Kaspi Universitetinin Tələbələri Üçün Almaniyada Təqaüdlə Təhsil İmkanı
Qərbi Kaspi Universiteti və Almaniyanın Şmalkalden Universiteti arasında Erasmus+ çərçivəsində imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsi əsasında, 2024/2025 akademik ilinin yaz semesterində Qərbi Kaspi Universitetinin bakalavr tələbəsi Almaniyada təhsil almaq imkanı qazanır.
• Təhsil müddəti: 4 ay
• Təqaüd: Hər ay üçün 850 avro (yaşayış xərclərini qarşılamaq məqsədilə)
• Səyahət xərcləri: Erasmus+ proqramı tərəfindən qarşılanacaq
• Qərbi Kaspi Universitetinin Biznes və İqtisadiyyat, Kompüter Elmləri, Cihaz Mühəndisliyi ixtisaslarında təhsil alan II və III kurs tələbələri iştirak edə bilərlər.
• Müsabiqədə iştirak etmək üçün B2 səviyyədə ingilis dili biliyi mütləqdir.
• Ümumi Orta Müvəffəqiyyət Göstəricisi: 100 üzərindən 75 və daha yüksək
Proqramda iştirak üçün heç bir ödəniş tələb olunmur. Tələbələr ingilis dilində CV və Motivasiya məktublarını erasmus@wcu.edu.az ünvanına göndərə bilər və ya beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə (Qərbi Kaspi Universiteti, Əhməd Rəcəbli küçəsi 21, 111-ci otaq) yaxınlaşa bilərlər. Son müraciət tarixi: 30.01.2025

Возможность обучения со стипендией для студентов Западно-Каспийского университета в Германии
В рамках партнерского соглашения, подписанного между Западно-Каспийским университетом и Университетом Шмалькальдена в Германии в рамках программы Erasmus+, студенты бакалавриата Западно-Каспийского университета получают возможность учиться в Германии в весеннем семестре 2024/2025 учебного года.
Срок обучения: 4 месяца
Стипендия: 850 евро в месяц (для покрытия расходов на проживание)
Расходы на путешествие: покрываются программой Erasmus+
Могут участвовать студенты II и III курсов факультетов Бизнеса и Экономики, Компьютерных наук, Приборостроения Западно-Каспийского университета.
Для участия в конкурсе обязательно знание английского языка на уровне В2.
Общий средний показатель успеха: 75 из 100 и выше.
Участие в программе не требует оплаты. Студенты могут отправить свое резюме и мотивационное письмо на английском языке по адресу erasmus@wcu.edu.az или обратиться в отдел международных отношений (Западно-Каспийский университет, улица Ахмеда Реджабли 21, кабинет 111).