Qərbi Kaspi Universitetinin Tələbələri Üçün Almaniyada Təqaüdlə Təhsil İmkanı
Qərbi Kaspi Universiteti və Almaniyanın Şmalkalden Universiteti arasında Erasmus+ çərçivəsində imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsi əsasında, 2024/2025 akademik ilinin yaz semesterində Qərbi Kaspi Universitetinin bakalavr tələbəsi Almaniyada təhsil almaq imkanı qazanır.
• Təhsil müddəti: 4 ay
• Təqaüd: Hər ay üçün 850 avro (yaşayış xərclərini qarşılamaq məqsədilə)
• Səyahət xərcləri: Erasmus+ proqramı tərəfindən qarşılanacaq
• Qərbi Kaspi Universitetinin Biznes və İqtisadiyyat, Kompüter Elmləri, Cihaz Mühəndisliyi ixtisaslarında təhsil alan II və III kurs tələbələri iştirak edə bilərlər.
• Müsabiqədə iştirak etmək üçün B2 səviyyədə ingilis dili biliyi mütləqdir.
• Ümumi Orta Müvəffəqiyyət Göstəricisi: 100 üzərindən 75 və daha yüksək
Proqramda iştirak üçün heç bir ödəniş tələb olunmur. Tələbələr ingilis dilində CV və Motivasiya məktublarını erasmus@wcu.edu.az ünvanına göndərə bilər və ya beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə (Qərbi Kaspi Universiteti, Əhməd Rəcəbli küçəsi 21, 111-ci otaq) yaxınlaşa bilərlər. Son müraciət tarixi: 30.01.2025

• Scholarship Opportunity for Students of Western Caspian University to Study in Germany
Based on the partnership agreement signed between Western Caspian University and Schmalkalden University of Germany within the framework of Erasmus+, a bachelor's student of Western Caspian University will have the opportunity to study in Germany in the spring semester of the 2024/2025 academic year.
· Duration of study: 4 months
· Scholarship: 850 euro per month (to cover living expenses)
· Travel expenses: Will be covered by the Erasmus+ program
Requirements for Participation in the Competition:
· In the competition the second and third year students of the Western Caspian University in the departments of Business and Economics, Computer Science, and Instrument Engineering can participate.
· English language proficiency at B2 level is mandatory to participate in the competition.
· Overall GPA: 75 out of 100 and above
Participation in the program is free of charge. Students can send their CV and Motivation Letter in English to erasmus@wcu.edu.az or contact the International Relations Department (Western Caspian University, Ahmed Rajabli Street 21, room 111). Application Deadline: 30.01.2025year