Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri üçün Almaniyada təqaüdlə təhsil almaq üçün unikal imkan
Almaniyanın Şmalkalden Universiteti ilə Qərbi Kaspi Universiteti arasında Avropa Birliyi təhsil proqramı olan Erasmus+ çərçivəsində imzalanan tərəfdaşlıq müqaviləsinə əsasən Qərbi Kaspi Universitetinin bakalavr pilləsi üzrə Biznes və İqtisadiyyat, Kompyüter elmləri, Mexanika və elektrika mühəndisliyi sahələri üzrə təhsil alan iki tələbəsi 2021/2022 akademik ilinin payız semesterində Şmalkalden Universitetində təhsil alacaq. Təhsil müddəti 4 ayı əhatə edəcək və hər ay ərzində tələbəyə yaşayış xərclərini qarşılamaq üçün 850 avro dəyərində təqaüd veriləcək, həmçinin tələbənin səyahət xərcləri də Erasmus+ proqram tərəfindən qarşılanacaq.
Bu məqsədlə Qərbi Kaspi Universiteti tələbələri arasında açıq müsabiqə elan edir. Müsabiqədə hal-hazırda Qərbi Kaspi Universitetinin Biznes və İqtisadiyyat, Kompyüter elmləri, Mexanika və elektrik mühəndisliyi üzrə təhsil alan II və III kurs tələbələri iştirak edə bilərlər. Müsabiqədə iştirak etmək üçün ingilis dilini bilmək mütləqdir.
Qeyd etmək istərdik ki, tələbələrdən proqramda iştirak üçün heç bir məbləğ tələb olunmur. Bu imkandan yararlanmaq istəyən tələbələr aprelin 22-ə qədər CV və Motivasiya məktublarını ingilis dilində administration_iro@wcu.edu.az ünvanına göndərə bilərlər.
Əlavə sualınız yarandığı təqdirdə administration_iro@wcu.edu.az email ünvanına müraciət edə bilərsiniz.

Scholarships in Germany
According to the partnership agreement signed between Schmalkalden University in Germany and WCU within the framework of the European Union educational program Erasmus +, two undergrad students in Business & Economics, Computer Science, Mechanics & Electrical Engineering will study at the Schmalkalden University in the fall semester of 2021/2022 academic year. The study period will cover 4 months and during each month the student will receive a scholarship worth 850 Euros to cover living expenses. The student’s travel expenses will be covered by the Erasmus + programme.
For this purpose, the Western Caspian University announces an open competition among students of second and third year currently studying Business & Economics, Computer Science, or Mechanics & Electrical Engineering at WCU. Knowledge of English is essential to participate in the competition.
Please note that students are not required to pay any amount to participate in the programme. Students wishing to take advantage of this opportunity can send CV and Motivation Letter in English to administration_iro@wcu.edu.az before April 22.