Qərbi Kaspi Universitetinin nümayəndəsi forumda çıxış edib.
Elmi Kitabxana Mərkəzinin müdiri Nigar Babayeva Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində “Müasir Kitabxana 5.0: Universitet Kitabxanalarının Yeni Missiyası” mövzusunda keçirilən forumda iştirak edib.
Müxtəlif universitet kitabxanalarının rəhbərlərinin iştirak etdiyi forumun “Rəqəmsal İnkişaf və Kitabxanalar: Yeni Texnologiyalara İnteqrasiya” mövzusuna həsr olunmuş panelində Nigar Babayeva çıxış edərək rəqəmsal mühitə keçid, akademik kontekstdə tələbələrin süni intellekt bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi istiqamətində kitabxananın rolu, görülən işlər və kitabxanada hazırda tətbiq edilən seminarlar seriyası barədə fikirlərini bölüşüb,
Forumun sonunda iştirakçılar universitet kitabxanalarının inkişafında təcrübə və ideya mübadiləsinin, eləcə də qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.

• Представитель Западно-Каспийского университета выступил на форуме.
Директор Центра Научной библиотеки Нигяр Бабаева приняла участие в форуме, прошедшем в Азербайджанском государственном аграрном университете на тему «Современная библиотека 5.0: новая миссия университетских библиотек».
Выступая на панельной дискуссии форума «Цифровое развитие и библиотеки: интеграция в новые технологии», в которой приняли участие руководители библиотек различных вузов, Нигяр Бабаева поделилась своими мыслями о переходе в цифровую среду, роли библиотеки в повышении навыков искусственного интеллекта у студентов в академическом контексте, проделанной работе и цикле семинаров, которые в настоящее время реализуются в библиотеке.
В завершение форума участники подчеркнули важность обмена опытом и идеями в развитии университетских библиотек, а также расширения возможностей взаимного сотрудничества.