Start-Up niyə və necə? adlı təlim keçirilib
Təlimdə ideyaların prototipinin formalaşdırılması, onun reallaşdırılması və bu cür layihələrin əhəmiyyəti barədə məlumat verilib, tələbələrin suallar cavablandırılıb.
Təlimçi, dos. İsa Qasımov Azərbaycanda ilk dəfə texnoparkların (biznes inkubatorların) qurulması, sahibkarlıq, Startupların və biznes təşəbbüskarlığının inkişafı üzrə fəaliyyəti ilə tanınır. O cümlədən "Yeni Fikir" startap müsabiqəsinin təsisçisi, Climate Campaigners layihəsinin Azərbaycan üzrə elmi koordinatoru, "İnnovasiya sahibkarlığı və texnoparklar" kitabının, 5 dərs proqramı, 60-a yaxın elmi əsərin müəllifidir.

Было проведено oбучение под названием «Start-Up - зачем и как ?»
На тренинге была дана информация о формировании прототипа идей, его реализации и важности таких проектов, а также даны ответы на вопросы студентов.
Преподаватель, доц. Иса Гасымов в Азербайджане известен как первый создатель технопарков(бизнес-инкубаторов), предпринимательства, по развитию Start-Up и делового предпринимательства. Он также является основателем конкурса Start-Up «Ени фикир»(«Новая мысль»), научным координатором проекта Climate Campaigners по Азербайджану, автором книги «Инновационное предпринимательство и технопарки», 5 поурочных программ и около 60 научных работ.