Tədqiqatçımız radioaktiv təsirlərin iqtisadi qiymətləndirilməsini tədqiq etmişdir
SCOPUS - Elmmetrik bazasının indekslənən jurnalında Qərbi Kaspi Universitetinin məqaləsi dərc olunub
Qərbi Kaspi Universitetinin Elm və İnnovasiyalar departamentinin müdiri, i.ü.f.d. Gülnarə Məmmədovanın müəllifi olduğu “Econometrıc assessmrnt of the ımpact of volume of radon emıssıons per capıta ın the republıc of Azerbaıjan” adlı məqaləsi Scopus bazasında indekslənən  Reliability: Theory and Applications jurnalında dərc edilib.
Azərbaycan təbii sərvətlərlə zəngin neft və sənaye ölkəsidir. Təbii radionuklidlərin təbiətdəki aktivliyinin müəyyən edilməsi və təhlili, neft və qaz yataqlarının, radioaktiv ətraf mühitdə fiziki mahiyyətinin və təsir mexanizminin öyrənilməsi günün ən aktual məsələlərindəndir.
Tədqiqat neft və qazçıxarma sahələrində ətraf mühitdə yaranan radioaktiv maddələrin fiziki xüsusiyyətlərini və təsir mexanizminin iqtisadi qiymətləndirilməsinə həsr olunmuşdur.

Our researcher has studied the economic assessment of radioactive impacts
· An article of Western Caspian University has been published in the indexed journal of the SCOPUS - Elmmetric database.
· The article “Econometric Assessment of the Impact of Volume of Radon Emissions Per Capita in the Republic of Azerbaijan”, authored by the Head of the Department of Science and Innovations of Western Caspian University, Doctor of Philosophy in Physics Gulnara Mammadova, was published in the journal Reliability: Theory and Applications, indexed in the Scopus database.
· Azerbaijan is an oil and industrial country rich in natural resources. Determining and analyzing the activity of natural radionuclides in nature, studying the physical nature and mechanism of action of oil and gas fields, radioactive environments are among the most urgent issues of the day.
· The study is devoted to the economic assessment of the physical properties and mechanism of action of radioactive substances generated in the environment in oil and gas production areas.