Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Genetik Ehtiyatlar İnstitutunda olublar
Qərbi Kaspi Universitetinin Təbiət Elmləri Kafedrasının müdiri b.ü.f.d. Ayaz Məmmədov Yüksək Texnologiyalar və innovativ mühəndislik məktəbinin Biologiya ixtisasının 4-cü kurs tələbələri ilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Genetik Ehtiyatlar İnstitutunda olublar.
Tələbələr institutun bir sıra şöbə və laboratoriyalarında - Dənli taxıl və paxlalı bitkilər, Molekulyar genetika və genomika, Texniki və yem bitkiləri, Molekulyar sitogenetika, Biokimyəvi genetika və texnologiya, İnsan genetikası laboratoriyası, Rüşeym plazması laboratoriyasında və Milli Genbakda aparılan elmi tədqiqat işləri ilə tanış olublar.
Sonda institut əməkdaşları tərəfindən mədəni bitkilər və onların yabanı əcdadlarının qorunması və saxlanması molekulyar genetik tədqiqinə dair seminar keçirilib.

Наши студенты посетили Институт генетических ресурсов
Заведующий кафедрой естественных наук Западно-Каспийского университета, доктор философии Аяз Мамедов вместе со студентами 4-го курса специальности «Биология» Школы высоких технологий и инновационной инженерии посетили Институт генетических ресурсов Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
Студенты ознакомились с научно-исследовательскими работами, проводимыми в ряде кафедр и лабораторий института - Зерновых и бобовых, Молекулярной генетики и геномики, Технических и кормовых растений, Молекулярной цитогенетики, Биохимической генетики и технологии, Лаборатории генетики человека, Лаборатории гермоплазмы и Национальной лаборатории Генбак.
В завершение сотрудниками института был проведен семинар по молекулярно-генетическому изучению сохранения и поддержания культурных растений и их диких предков.