Tələbələrimiz üçün Kiprin Frederik Universitetində təqaüdlə təhsil şansı
Qərbi Kaspi Universiteti ilə Kiprin Frederik Universiteti arasında Avropa Birliyinin Erasmus+ təhsil proqramı çərçivəsində imzalanan tələbə mübadiləsi anlaşmasına əsasən Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri təhsillərini Kiprin Frederik Universitetində davam etdirə bilərlər.
Bununla bağlı olaraq Qərbi Kaspi Universiteti Biznes və İqtisadiyyat məktəbinin 2-ci və 3-cü kursunda oxuyan tələbələr arasında AÇIQ MÜSABİQƏ elan edir.
Təhsil müddəti 4 ayı əhatə edəcək və hər ay ərzində tələbəyə yaşayış xərclərini qarşılamaq üçün 850 avro məbləğində təqaüd veriləcək, həmçinin tələbələrin səyahət xərclərinin qarşılanması üçün də Erasmus+ proqram tərəfindən tələbələrə qrant təqdim olunacaq.
Tələbələrdən proqramda iştirak üçün heç bir məbləğ tələb olunmur.
Bu imkandan yararlanmaq istəyən tələbələr noyabrın 20-ə qədər CV (Europass formatında) və Motivasiya məktublarını (Motivasiya məktubu 1 səhifə olmalıdır) ingilis dilində administration_iro@wcu.edu.az ünvanına göndərə bilərlər.
Tələbələrin seçimində əsas meyar tələbənin akademik göstəriciləri və ingilis dili biliyi oynayacaq.
Əlavə sual yarandığı təqdirdə administration_iro@wcu.edu.az email ünvanına yaza və ya universitetin beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə yaxınlaşa bilərsiniz.
(Otaq 214, İstiqlaliyyət 31, Qərbi Kaspi Universitetinin İçərişəhər metrostansiyasının yaxınlığında yerləşən tədris binası)

Opportunity for our students to study on a scholarship at Frederick University in Cyprus
An opportunity has arisen for one of our students to study on a scholarship at Frederick University in Cyprus.
According to the student exchange agreement signed between the Western Caspian University and Frederick University of Cyprus within the European Union's Erasmus + educational programme, one student studying at the School of Business and Economics of the Western Caspian University has a chance to continue his/her education at Frederick University next semester.
There will therefore be an open competition among 2nd and 3rd year students of the School of Business and Economics.
The study period will cover 4 months and during each month the student will receive a stipend of 850 euros to cover living expenses, as well as a grant from the Erasmus + programme to cover students' travel expenses.
Students are not required to pay any fees to participate in the programme.
Students wishing to take advantage of this opportunity can send their CV (in Europass format) and Motivation letters (Motivation letter should be one page) in English to administration_iro@wcu.edu.az until November 20.
The main criteria in the selection of students will be the student's academic performance and knowledge of English.
If you have additional questions, you can write to the e-mail address administration_iro@wcu.edu.az or contact the international relations department of the university.