Tələbələrimizin layihəsi “ADEX 2024” Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisində!
Qərbi Kaspi Universiteti 24-26 sentyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən “ADEX-2024” 5-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi və “Securex Caspian” 14-cü Beynəlxalq Daxili Təhlükəsizlik, Mühafizə və Xilasetmə Avadanlıqları Sərgisində iştirak edir.
Universitetimizin stendində təqdim olunan elektrikli və uzaq məsafədən idarə olunan avtonom Minaaxtaran və Kəşfiyyat Maşını layihəsi xüsusilə insan həyatına təhlükə yarada biləcək ərazilərdə mina axtarma, kamikadze əməliyyatını icra edən pilotsuz uçuş aparatları vasitəsi ilə eyni zamanda kəşfiyyat xarakterli əməliyyatların icrasında da istifadə üçün nəzərdə tutulmuşdur.

Project of WCU Students at "ADEX 2024" Azerbaijan International Defense Exhibition
Western Caspian University is participating in the 5th Anniversary Azerbaijan International Defense Exhibition “ADEX-2024” and the 14th International Exhibition for Internal Security, Safety and Rescue Equipment "Securex Caspian held at Baku Expo Center on September 24-26.
The project, which was showcased at our university's stand, is an electric and remotely controlled autonomous minesweeper and reconnaissance vehicle. It is intended to be used in reconnaissance operations, particularly in conjunction with unmanned aerial vehicles that conduct kamikaze operations, or mine sweeps in potentially dangerous areas.
Notably, more than 218 companies from about 40 countries worldwide are participating in the exhibition.