Tələbələrimizin layihəsi “ADEX 2024” Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisində!
Qərbi Kaspi Universiteti 24-26 sentyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən “ADEX-2024” 5-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi və “Securex Caspian” 14-cü Beynəlxalq Daxili Təhlükəsizlik, Mühafizə və Xilasetmə Avadanlıqları Sərgisində iştirak edir.
Universitetimizin stendində təqdim olunan elektrikli və uzaq məsafədən idarə olunan avtonom Minaaxtaran və Kəşfiyyat Maşını layihəsi xüsusilə insan həyatına təhlükə yarada biləcək ərazilərdə mina axtarma, kamikadze əməliyyatını icra edən pilotsuz uçuş aparatları vasitəsi ilə eyni zamanda kəşfiyyat xarakterli əməliyyatların icrasında da istifadə üçün nəzərdə tutulmuşdur.

• Наш студенческий проект на Азербайджанской Международной Оборонной Выставке "ADEX 2024"!
Западно-Каспийский Университет участвует в 5-й Юбилейной Азербайджанской Международной Выставке Обороны "ADEX-2024" и 14-й Международной Выставке Внутренней Безопасности, Защиты и Спасательного Оборудования "Securex Caspian", которые проходят 24-26 сентября в Баку Экспо Центре.
Проект «Электрический и дистанционно управляемый автономный тральщик и разведывательная машина», представленный на стенде нашего университета, предназначен для использования при выполнении разведывательных операций, особенно с помощью беспилотных летательных аппаратов, осуществляющих поиск мин в районах, которые могут представлять угрозу для человеческой жизни, выполнять операции камикадзе.