Tələbəmiz İstanbul Universitetində akademik təcrübə keçib
Qərbi Kaspi Universitetinin Yüksək texnologiyalar və innovativ mühəndislik məktəbinin Su bioehtiyatları və akvakultura ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Leyla Tağıyeva İstanbul Universiteti Su elmləri fakültəsində bir aylıq akademik təcrübədə olub.
Təcrübə müddətində tələbəmiz Dr. Gökhan Tunçellinin rəhbərliyi altında müxtəlif laboratoriyalarda “Midyelərin yetişdirilməsi və mikroplastik analizi”, “Balıq kürüsündə olan yağ turşularının alınması”, “Yosunlarda toksin analizi” kimi mövzularda təlim və tədqiqatlara qatılıb.
Təcrübə müddətinin sonunda Leyla Tağıyeva Balıqçılıq və akvakultura emalı texnologiyaları şöbəsinin müdiri Prof. Dr. Nuray Erkan Özden və Dəniz məhsullarının emalı texnologiyası şöbəsinin müdiri Prof. Dr. Özkan Özden tərəfindən fərqlənmə diplomu ilə təltif olunub.

Leyla Tagiyeva, a 4th-year student majoring in Water Bioresources and Aquaculture at the School of High Technologies and Innovative Engineering of Western Caspian University, completed a one-month academic internship at the Faculty of Aquatic Sciences at Istanbul University.
During the internship, under the supervision of GokhanTuncelli, she participated in training and research in various laboratories, focusing on topics such as “Mussel breeding and microplastic analysis,” “Extraction of fatty acids from fish roe,” and “Toxin analysis in algae.”
At the conclusion of the internship, Leyla Tagiyeva was awarded diploma with distinction by Prof. Dr. Nuray Erkan Özden, Head of the Department of Fisheries and Seafood Processing Technologies, and Prof. Dr. Ozkan Özden, Head of the Department of Seafood Processing Technology.