• "Tərcüməçilər arxa cəbhə döyüşçüləri kimi" adlı tələləbələrin 1-ci elmi konfransı keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetinin İngilis dili və Tərcümə Kafedrasının təşkilatçılığı ilə "Tərcüməçilər arxa cəbhə döyüşçüləri kimi" adlı tələləbələrin 1-ci elmi konfransı keçirilib.
Konfransda qonaq qismində"Report" İnformasiya Agentliyinin Baş redaktoru Murad Əliyev, Agentliyin Tərcümə şöbəsinin redaktoru Vüsal İsayev, Filologiya və Tərcümə fakültəsinin professor müəllim heyəti və fakültənin tələbələri iştirak etmişdir.
Öncə Qərbi Kaspi Universitetinin İngilis dili və tərcümə kafedrasının müdiri, dos.Tahirə Əliyeva konfransın əhəmiyyətindən danışıb, daha sonra "Report" İnformasiya Agentliyinin Baş redaktoru Murad Əliyev çıxış edərək 44 günlük Vətən müharibəsi dövründə Azərbaycan həqiqətlərinin dünyaya çatdırılmasında tərcüməçilərin rolunu qeyd edib. Daha sonra Qərbi Kaspi Universitetinin müəllimi filolgiya üzrə fəlsəfə doktoru Günel Qasımova və Səfurə İsayeva məruzələrlə çıxış ediblər.

• The first scientific conference of students called "Translators as Frontline Fighters" held
The first scientific conference of students entitled "Translators as Frontline Fighters" was organised by the Department of English Language and Translation of Western Caspian University.
Murad Aliyev, editor-in-chief of "Report" news agency, Vusal Isayev, editor of the agency's translation department, professors and teachers of the faculty of philology and translation, and students of the faculty participated in the conference as guests.
First, the head of the English language and translation department of the Western Caspian University, professor Tahira Aliyeva, spoke about the importance of the conference, then the editor-in-chief of the "Report" news agency, Murad Aliyev, gave a speech, and noted the role of translators in conveying the truth of Azerbaijan to the world during the 44-day Patriotic War.