“Təhsil millətin gələcəyidir” mövzusunda Respublika Elmi Konfransı
Aprelin 28-də Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş “Təhsil millətin gələcəyidir” mövzusunda Respublika Elmi Konfransı keçiriləcək.
Təhsil millətin gələcəyidir.pdf
1. Politologiya və Beynəlxalq münasibətlər
2. Hüquq və Psixologiya
3. Psixologiya və Pedaqogika
4. Ədəbiyyatşünaslıq və Dilçilik
5. Tarixvə Fəlsəfə
6. İqtisadiyyat və Maliyyə
7. Ekologiya, Turizm və Otelçilik
8. Kompyuter və Dizayn
9. Yüksək texnologiyalar və İnnovativ mühəndislik
1. Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
2. Məruzənin həcmi A4 formatlı kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
3. Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələrin yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir. Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].
4. Məqalələr 12 aprel 2020-ci il tarixinədək yuxarıda qeyd edilən ünvana göndərilməlidir.
Əlavə məlumat üçün Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və İctimai Elmlər Məktəbinin “Politologiya” və “Beynəlxalq münasibətlər” kafedralarına (012-492- 61- 63) müraciət edə bilərsiniz.

Республиканская научная конференция на тему «Образование – это будущее нации»
28 апреля в Западно-Каспийском Университете состоится Республиканская научная конференция на тему «Образование – это будущее нации», приуроченная 97-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Образование – это будущее нации.pdf
Разделы конференции:
1. Политология и международные отношения
2. Правоведение и психология
3. Психология и педагогика
4. Литературоведение и языкознание
5. История и философия
6. Экономика и финансы
7. Экология, туризм и гостиничный бизнес
8. Компьютеры и дизайн
9. Высокие технологии и инновативная инженерия
Язык конференции и требования:
1. Необходимо указать название доклада, имя, фамилию, научную степень (при наличии) место работы или учебы, контактный номер автора.
2. Доклад следует писать на бумаге формата A4 (слева - 25 мм, справа - 10 мм, сверху - 25 мм, снизу - 20 мм, оставляя поля, с интервалом 1,5), в редакторе «Word» 14-миллиметровым шрифтом «Times New Roman» и направить на адрес электронной почты Университета teacher.conference@wu.edu.az. 3. Доклады должны быть на одном из этих языков – азербайджанском, английском и русском, объем текста - 5-8 страниц. Необходимо составить краткое резюме на двух других языках. После названия следует указать ключевые слова (на азербайджанском, английском и русском языках). Список литературы должен быть составлен в алфавитном порядке, ссылки – обязательно кодифицированы. Например: [2, 34] или [4, 56-57].
4. Статьи следует отправить по вышеуказанному адресу до 12 апреля 2020 года.
За дополнительной информацией можете обратиться на кафедры «Политологии» и «Международных отношений» Школы политических и общественных наук (012-492- 61- 63) Западно-Каспийского Университета.