“Təhsil millətin gələcəyidir” mövzusunda Respublika Elmi Konfransı
Aprelin 28-də Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş “Təhsil millətin gələcəyidir” mövzusunda Respublika Elmi Konfransı keçiriləcək.
Təhsil millətin gələcəyidir.pdf
1. Politologiya və Beynəlxalq münasibətlər
2. Hüquq və Psixologiya
3. Psixologiya və Pedaqogika
4. Ədəbiyyatşünaslıq və Dilçilik
5. Tarixvə Fəlsəfə
6. İqtisadiyyat və Maliyyə
7. Ekologiya, Turizm və Otelçilik
8. Kompyuter və Dizayn
9. Yüksək texnologiyalar və İnnovativ mühəndislik
1. Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
2. Məruzənin həcmi A4 formatlı kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
3. Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələrin yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir. Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].
4. Məqalələr 12 aprel 2020-ci il tarixinədək yuxarıda qeyd edilən ünvana göndərilməlidir.
Əlavə məlumat üçün Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və İctimai Elmlər Məktəbinin “Politologiya” və “Beynəlxalq münasibətlər” kafedralarına (012-492- 61- 63) müraciət edə bilərsiniz.

The Republican Scientific Conference on the theme: " Education is a Future of the Nation"
On April 28, the Western Caspian University will host the Republican Scientific Conference on "Education is the future of the nation" dedicated to the 97th anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
Education is the future of the nation.pdf
The conference will be held in the following sections:
1. Political Science and International Relations
2. Law and Psychology
3. Psychology and Pedagogy
4. Literary Studies and Linguistics
5. History and Philosophy
6. Economy and Finance
7. Ecology, Tourism and Hospitality
8. Computer and Design
9. High Technologies and Innovative Engineering
1. The name of the report, the author's name and surname, academic degree (if any), place of study or work must be indicated, contact phone number must be indicated.
2. The volume of the report should be written on A4 paper (25 mm from the left, 10 mm from the right, 25 mm from the top, 20 mm from the bottom, with 1.5 spaces), in the Word editor in 14 mm Times New Roman font and should be sent to teacher.conference@wu.edu.az. Of the University.
3. Conference reports must be in one of the Azerbaijani, English and Russian languages, the volume can be up to 5-8 pages. The reports should be summarized in two languages in addition to the written language. Keywords (in 3 languages - Azerbaijani, Russian, English) should be indicated after the title of the report. The bibliography must be written in alphabetical order, and the references in the article must be coded. For example, [2, 34] or [4, 56-57].
4. Articles must be sent to the above address by April 12, 2020.
For more information, please contact the Department of Political Science and International Relations of the School of Political and Social Sciences of the Western Caspian University (012-492-61-63).