• Qərbi Kaspi Universiteti və Times Higher Education təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə beynəlxalq təhsil forumu keçirilib
Qərbi Kaspi Universiteti və Times Higher Education təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə beynəlxalq təhsil forumu keçirilib
Qərbi Kaspi Universiteti və dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan Times Higher Education təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə beynəlxalq təhsil forumu keçirilib.
“Davamlı gələcək üçün tərəfdaşlar” mövzusuna həsr olunan forumda ABŞ, Almaniya, Britaniya, Çin, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Türkiyə, Portuqaliya, Pakistan, Malaziya, Gürcüstan, Qazaxıstan, Özbəkistan, Tacikistan və s. ölkələrdən tədqiqatçı, professor, ekspertlər fiziki və onlayn rejimdə iştirak ediblər.
Qərbi Kaspi Universitetinin Təhsildə keyfiyyətin təminatı müdiri Wonda Grobbelaar, professor Hüseyn Bağırov, Kanadanın Vaterloo Universitetinin sabiq prezidenti Firudun Həmdullahpur, Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədli, "Coursera" şirkətinin beynəlxalq əlaqələr üzrə direktoru Andy Poole, ADA Universitetinin akademik işlər üzrə prorektoru Vafa Kazdal, Daşkənd İNHA Universitetinin rektoru, Nazarbayev Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru Loretta O'donnell, Pakistanın Mərkəzi Pəncab Universitetinin Keyfiyyətin Təminatı Departamentinin müdiri Meher Janeen Agha, Qərbi Kaspi Universitetinin prorektoru Kəklik Gözəlovanın və digərlərinin çıxışlarında təhsilin qarşısında dayanan yeni çağırışlar, təhsil və texnologiyalar, onlayn təhsilin artan əhəmiyyəti, BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərindən irəli gələn çağırışlar, risklər və onların həll yolları nəzərdən keçirilib.

• Состоялся международный образовательный форум при совместной организации Западно-Каспийского университета и Times Higher Education
Состоялся международный образовательный форум при совместной организации Западно-Каспийского университета и Times Higher Education
Состоялся международный образовательный форум, организованный совместно Западно-Каспийским университетом и Times Higher Education, одной из самых авторитетных рейтинговых организаций мира.
В форуме, посвященном теме «Партнеры устойчивого будущего», участвовали физически и в режиме онлайн исследователи, профессора, эксперты из США, Германии, Великобритании, Китая, Объединенных Арабских Эмиратов, Турции, Португалии, Пакистана, Малайзии, Грузии, Казахстана, Узбекистана, Таджикистана и др. стран.
В выступлениях начальника отдела обеспечения качества образования Западно- Каспийского университета Вонды Гроббелаара, профессора Гусейна Багирова, бывшего президента Канадского Университета Ватерлоо Фирудина Хамдуллахпура , советника министра образования Азербайджанской республики Ниджата Мамедли, директора по международным связям компании «Coursera» Энди Пула, проректора по академической работе Университета АДА Вафы Каздал , ректора Ташкентского Университета INHA Назарбаева , проректора по научной работе Лоретты О’Доннелла, руководителя отдела обеспечения качества Пакистанского Университета Центрального Пенджаба начальника Департамента Мехера Джанин Ага, проректора Западно-Каспийского университета Кеклик Гезаловой и др. были рассмотрены новые вызовы , стоящие перед образованием, образованием и технологиями, растущее значение онлайн-образования, вызовы, вытекающие из Целей устойчивого развития ООН, риски и их решения.