Universitetimizdə fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas fənlərindən imtahanlar keçiriləcək
Qərbi Kaspi Universitetində fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas fənlərindən imtahanlar keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 01 iyul 2010-cu il tarixli, 129 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Doktoranturaların yaradılması və doktoranturaya qəbul qaydalarının” 3-cü bəndinə əsasən Qərbi Kaspi Universitetində doktorant və dissertantların ixtisas fənnindən fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi üzrə qış imtahan sessiyası keçiriləcək.
İxtisas fənləri üzrə fəlsəfə doktoru imtahanlarında iştirak etmək istəyən iddiaçılardan Universitetin Doktorantura şöbəsinə ərizə ilə müraciət etmələri xahiş olunur.

• В нашем университете будут проводиться экзамены по предметам специальности для подготовки доктора философии.
В нашем университете будут проводиться экзамены по предметам специальности для подготовки доктора философии.
Экзамены пройдут в Западно-Каспийском университете на подготовку доктора философии.
В соответствии с пунктом 3-«Правила открытия докторантуры и приема в докторантуру», утвержденных постановлением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 1 июля 2010 года № 129, в Западно-Каспийском университете будет проводиться зимняя экзаменационная сессия на степень доктора философии.
Кандидатам, желающим принять участие в докторантуре по профильным предметам, предлагается подать заявление в докторантуру университета.