Xocalı soyqırımı ilə bağlı anım tədbiri keçirilib
Tədbirdə qeyd edilib ki, 32 il öncə Xocalıda yaşananlar insanlıq dramı, yüzlərlə azərbaycanlının qətliamı ilə nəticələnən bəşəri cinayət idi.
Vurğulanıb ki, müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu Xocalı soyqırımının qisasını döyüş meydanında aldı, ərazi bütövlüyü və suverenliyimizi təmin etdi.
Bu gün isə bütün Qarabağ və Şərqi Zəngəzur kimi Xocalı üçün də yeni dövr başlayır: sülh və əmin-amanlıq, bərpa-quruculuq və inkişaf dövrü.
Tədbirdə Qərbi Kaspi Universitetinin Dizayn ixtisasının tələbələrinin əl işlərindən ibarət sərgi nümayiş etdirilib, eləcə də universitetin Xor kollektivi çıxış edib.

During the event it was noted that what happened in Khojaly 32 years ago was a human drama and crime that resulted in the massacre of hundreds of Azerbaijanis.
It was emphasized that under the leadership of the Victorious Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev, the Azerbaijani Army avenged the Khojaly genocide on the battlefield and ensured our territorial integrity and sovereignty.
Today, like all Karabakh and East Zangazur, a new period begins for Khojaly: a period of peace and tranquility, restoration and development.
An exhibition featuring the handcrafts of students of the Design faculty was demonstrated during the event, as well as choir collective of the university made a performance.