Xor kollektivimiz birinci yerə layiq görülüb
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş bədii yaradıcılıq festivalında mükafat alıb.
Ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən festivalda “Xor kollektivləri" nominasiyası üzrə universitetimizin Xor kollektivi 1-ci yerə layiq görülüb. "Solo rəqs" nominasiyası üzrə isə Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Röya Paşayeva 3-cü yerin mükafatçısı olub.
Bədii yaradıcılıq festivalı Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi və Elm və Təhsil Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib. Qeyd edək ki, bu ilin may ayında Heydər Əliyev Sarayında keçirilmiş festivalın yekun konsertində 26 ali təhsil müəssisəsinin tələbələrindən ibarət özfəaliyyət kollektivləri iştirak edib.

Our Choir Team Wins First Place
Students from Western Caspian University were honored with an award at the Artistic Creativity Festival, which was dedicated to the 101st anniversary of national leader Heydar Aliyev's birth.
During the festival, which took place among students from various higher educational institutions, the university's choir group earned 1st place in the "Choir Groups" category. In the "Solo Dance" category.
The Artistic Creativity Festival was organized in collaboration between the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Education Workers and the Ministry of Science and Education. A highlight of the event was the final concert, held in May this year at the Heydar Aliyev Palace, featuring performances by student groups from 26 higher educational institutions.