“Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi”
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi” mövzusunda multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfransda müxtəlif fənləri əhatə edən elmi məruzələrin dinlənilməsi nəzərdə tutulub.
Konfransın bölmələri:
Tarix
Fəlsəfə, sosiologiya və politologiya
Hüquq
Filologiya və ədəbiyyat
Geologiya, coğrafiya və ekologiya
Pedaqogika və psixologiya
Riyaziyyat və fizika
Kimya-biologiya və aqrar elmlər
Tibb
Energetika və neft qaz
İnformatika və avtomatika
Mexanika və maşınqayırma
İqtisadiyyat və biznes
Memarlıq və inşaat
Musiqişünaslıq və mədəniyyətşünaslıq
Konfrans 1 may 2021-ci il tarixində Microsoft Teams platformasının köməyi ilə baş tutacaq.
İştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq və elmi məruzələr konfrans materiallarında çap olunacaq. Konfransda məruzələr Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olacaq (məruzə müddəti 10 dəq.).
Konfransda iştirak etmək istəyənlər elmi məqalələrini 25 aprel 2021-ci il tarixinə kimi teacher.conference@wu.edu.az ünvanına təqdim edə bilərlər.
Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
Məruzənin həcmi A4 formatlı elektron kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələr yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir.
Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].

The Western Caspian University will host a multidisciplinary Republican scientific-practical conference on "Heydar Aliyev's legacy in the development strategy of Azerbaijan" dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Alirza oglu Aliyev.
The conference will include scientific reports covering various disciplines.
Sections of the conference:
History
Philosophy, sociology and political science
Law
Philology and literature
Geology, geography and ecology
Pedagogy and psychology
Mathematics and physics
Chemical-biological and agrarian sciences
Medicine
Energy and oil and gas
Informatics and automation
Mechanics and mechanical engineering
Economy and business
Architecture and construction
Musicology and cultural studies
The conference will take place on May 1, 2021 with the help of the Microsoft Teams platform.
Participants will receive a certificate and scientific reports will be published in conference proceedings. Lectures at the conference will be in Azerbaijani, Russian and English (duration of the report 10 minutes).
Those wishing to participate in the conference can submit their scientific articles to teacher.conference@wu.edu.az until April 25, 2021.
Conference language and required rules: teacher.conference@wu.edu.az
The name of the report, the author's name and surname, academic degree (if any), place of study or work must be indicated, contact phone number must be noted.
The volume of the report should be written on A4 electronic paper (25 mm from the left, 10 mm from the right, 25 mm from the top, 20 mm from the bottom, with 1.5 spaces, 1.5 spacing), in the Word editor in 14 mm Times New Roman font and it should be sent to the e-mail address teacher.conference @ wu.edu.az. of the University.
The conference reports will be in one of the Azerbaijani, English and Russian languages and will be 5-8 pages long. In addition to the language in which the reports are written, a summary should be provided in other two languages mentioned.
Keywords (in 3 languages - Azerbaijani, Russian, English) should be indicated after the title of the report. References should be written in alphabetical order, references in the article must be coded. For example, [2, 34] or [4, 56-57].