“Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi”
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi” mövzusunda multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfransda müxtəlif fənləri əhatə edən elmi məruzələrin dinlənilməsi nəzərdə tutulub.
Konfransın bölmələri:
Tarix
Fəlsəfə, sosiologiya və politologiya
Hüquq
Filologiya və ədəbiyyat
Geologiya, coğrafiya və ekologiya
Pedaqogika və psixologiya
Riyaziyyat və fizika
Kimya-biologiya və aqrar elmlər
Tibb
Energetika və neft qaz
İnformatika və avtomatika
Mexanika və maşınqayırma
İqtisadiyyat və biznes
Memarlıq və inşaat
Musiqişünaslıq və mədəniyyətşünaslıq
Konfrans 1 may 2021-ci il tarixində Microsoft Teams platformasının köməyi ilə baş tutacaq.
İştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq və elmi məruzələr konfrans materiallarında çap olunacaq. Konfransda məruzələr Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olacaq (məruzə müddəti 10 dəq.).
Konfransda iştirak etmək istəyənlər elmi məqalələrini 25 aprel 2021-ci il tarixinə kimi teacher.conference@wu.edu.az ünvanına təqdim edə bilərlər.
Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
Məruzənin həcmi A4 formatlı elektron kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələr yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir.
Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].

Мультидисциплинарная Республиканская Научно-практическая конференция на тему«Наследие Гейдара Алиева
В Западно-Каспийском Университете состоится мультидисциплинарная Республиканская научно-практическая конференция «Наследие Гейдара Алиева в стратегии развития Азербайджана», посвященная 98-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
На конференции предусмотрены заслушивания научных докладов по различным дисциплинам.
Разделы конференции:
· История
· Философия, социология и политология
· Право
· Филология и литература
· Геология, география и экология
· Педагогика и психология
· Математика и физика
· Химико-биологические и аграрные науки
· Медицина
· Энергетика и нефтегаз
· Информатика и автоматика
· Механика и машиностроение
· Экономика и бизнес
· Архитектура и строительство
· Музыковедение и культурология
Конференция состоится 1 мая 2021 года посредством платформы Microsoft Teams.
Участникам будут вручены сертификаты, а научные доклады будут опубликованы в материалах конференции. На конференции будут представлены доклады на азербайджанском, русском и английском языках (продолжительность доклада 10 мин.).
Желающие принять участие в конференции могут представить свои научные статьи до 25 апреля 2021 года, отправив их на адрес электронной почты teacher.conference@wu.edu.az.
Язык конференции и требуемые правила:
Необходимо указать название доклада, имя и фамилию автора, ученую степень (при наличии), место учебы или работы, обязательно указать контактный телефон.
Доклад должен быть представлен в электронном формате А4 (25 мм слева, 10 мм справа, 25 мм сверху, 20 мм снизу с интервалом 1,5), в редакторе «Word», с использованием шрифта Times New Roman 14 мм и должен быть отправлен на адрес электронной почты teacher.conference@wu.edu.az.teacher.conference@wu.edu.az.
Объем доклада конференции может варьироваться от 5 до 8 страниц и должен быть написан на азербайджанском, английском или русском языках. Доклад должен быть кратким на двух упомянутых языках, кроме языка, на котором он написан.
После названия доклада должны быть указаны ключевые слова (на 3 языках-азербайджанском, русском, английском). Список литературы должен быть написан в алфавитном порядке, ссылки в статье обязательно должны быть закодированы: Например, [2, 34] или [4, 56-57]