Beynəlxalq yaz mühazirələri davam edir: daha bir xarici professorun mühazirələri olacaq
Qərbi Kaspi Universiteti dünyanın nüfuzlu universitetlərinin professorları, müxtəlif sahələrdə tanınmış alim və tədqiqatçıların iştirakı ilə tematik həftələr, yaz, yay, qış, payız düşərgələri təşkil edir.
“Beynəlxalq yaz mühazirələri" çərçivəsində növbəti qonağımız Professor Laszlo Jozsadır.
16-17 may 2023-cü il tarixdə keçiriləcək mühazirələrdə iki istiqamət əhatə olunacaq:
1. Bazar çağırışları - 21-ci əsrdə marketinq alətləri
2. Marketinq strategiyasını necə hazırlamaq olar: nəzəriyyələr və metodlar
Qeyd edək ki, Dr. László Jozsa, Macarıstanın Pannonia Universitetinin İqtisadiyyat Elmləri Fakültəsinin Marketinq və Menecment Kafedrasının professorudur. Macarıstan Elmlər Akademiyasında fəlsəfə doktoru dərəcəsini alıb.
Professor Avstriya, ABŞ, Böyük Britaniya daxil olmaqla bir sıra ölkələrdə mühazirələrlə çıxış edir. Onun xüsusi tədqiqat dairəsi marketinq strategiyası, sənaye marketinqi və Macarıstan pərakəndə satış sisteminin transformasiyası problemləridir. O, “Marketing in Asia Group”un təsisçisi və vitse-prezidentidir. O, “Veszprem Academic Group” da İqtisadiyyat üzrə İşçi Komitəsinin prezidenti və Széchenyi Universitetinin Biznes fakültəsinin keçmiş dekanıdır. Eyni zamanda müxtəlif redaksiya şuralarının üzvüdür (Asian Journal of Business Research (NZ), Marketinq və Menedzsment (HU)).

In a bid to promote academic excellence, Western Caspian University is set to host a series of thematic weeks throughout the year, featuring renowned professors and researchers from various fields. Under the banner of "International Summer Lectures," the next guest to grace the university's lecture halls is Professor László Jozsa.
Scheduled for May 16-17, 2023, these lectures will encompass two distinct themes:
Marketplace Invitations: Unveiling 21st-Century Marketing Tools
Crafting Marketing Strategy: Theories and Methods
Dr. László Jozsa, a distinguished academic, currently holds the position of Professor in the Marketing and Management Department at Pannonia University in Hungary and has earned a doctorate from the Hungarian Academy of Sciences.
Professor Jozsa is recognised internationally, having lectured in several countries, including Austria, the United States, and the United Kingdom. His research expertise revolves around marketing strategy, industrial marketing, and the transformation of Hungary's retail sales system. He also serves as the founder and vice president of the "Marketing in Asia Group" and is the President of the Economic Workers Committee at the "Veszprem Academic Group." Furthermore, he has served as the former dean of the Business Faculty at Széchenyi University and is a member of various editorial boards, including the Asian Journal of Business Research (NZ) and Marketing and Management (HU).
For those interested in participating, registration can be completed via the following link: Registration Link