Beynəlxalq yaz mühazirələri davam edir: daha bir xarici professorun mühazirələri olacaq
Qərbi Kaspi Universiteti dünyanın nüfuzlu universitetlərinin professorları, müxtəlif sahələrdə tanınmış alim və tədqiqatçıların iştirakı ilə tematik həftələr, yaz, yay, qış, payız düşərgələri təşkil edir.
“Beynəlxalq yaz mühazirələri" çərçivəsində növbəti qonağımız Professor Laszlo Jozsadır.
16-17 may 2023-cü il tarixdə keçiriləcək mühazirələrdə iki istiqamət əhatə olunacaq:
1. Bazar çağırışları - 21-ci əsrdə marketinq alətləri
2. Marketinq strategiyasını necə hazırlamaq olar: nəzəriyyələr və metodlar
Qeyd edək ki, Dr. László Jozsa, Macarıstanın Pannonia Universitetinin İqtisadiyyat Elmləri Fakültəsinin Marketinq və Menecment Kafedrasının professorudur. Macarıstan Elmlər Akademiyasında fəlsəfə doktoru dərəcəsini alıb.
Professor Avstriya, ABŞ, Böyük Britaniya daxil olmaqla bir sıra ölkələrdə mühazirələrlə çıxış edir. Onun xüsusi tədqiqat dairəsi marketinq strategiyası, sənaye marketinqi və Macarıstan pərakəndə satış sisteminin transformasiyası problemləridir. O, “Marketing in Asia Group”un təsisçisi və vitse-prezidentidir. O, “Veszprem Academic Group” da İqtisadiyyat üzrə İşçi Komitəsinin prezidenti və Széchenyi Universitetinin Biznes fakültəsinin keçmiş dekanıdır. Eyni zamanda müxtəlif redaksiya şuralarının üzvüdür (Asian Journal of Business Research (NZ), Marketinq və Menedzsment (HU)).

Международные летние лекции» продолжаются: будут лекции еще одного иностранного профессора
Западно-Каспийский университет организует тематические недели, весенние, летние, зимние, осенние лагеря с участием профессоров престижных университетов Мира, известных ученых и исследователей в различных областях.
Следующим нашим гостем в рамках «Международных весенних лекций» станет профессор László Jozsa.
Лекции, которые состоятся 16-17 мая 2023 года, будут охватывать два направления:
1. Проблемы рынка— маркетинговые инструменты в 21 веке
2. Как разработать маркетинговую стратегию: теории и методы
Должны отметить, что доктор László Jozsa — профессор кафедры Маркетинга и Менеджмента экономического факультета Университета Паннонии, Венгрия. Получил степень доктора философии Венгерской Академии Наук.
Профессор читает лекции в ряде стран, в том числе в Австрии, США, Великобритании. Особой областью его исследований являются маркетинговая стратегия, промышленный маркетинг и трансформация Венгерской розничной системы. Он является основателем и вице-президентом «Marketing in Asia Group». Он является президентом Рабочего Комитета по экономике в «Veszprem Academik Group» и бывшим деканом факультета Бизнеса Университета Сечени. В то же время он является членом различных редакционных коллегий (Asian Journal of Business Research (NZ), Marketing and Management (HU)).