Alman universitetlərinin təhsil ekspertləri QKU-ya səfər edib
Görüşdə ali təhsildə keyfiyyətin artırılması, müasir tədris metodlarının tətbiqi, beynəlxalq əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi və tələbə mübadilə proqramları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, həmçinin nümayəndə heyəti universitetin akademik proqramları və innovativ layihələri ilə yaxından tanış olub.
Onlara universitetin beynəlxalq reytinqlərdə iştirakı, ikili diplom proqramları, tələbə və müəllim mübadilə imkanları barədə ətraflı məlumat verilib.
Tərəflər birgə layihələr və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərini də müzakirə ediblər.
Nümayəndə heyəti laboratoriyalara, tədris otaqlarına və universitetin müasir təhsil infrastrukturuna baxış keçiriblər. Tədrisin keyfiyyətini yüksək qiymətləndiriblər.
Qərbi Kaspi Universiteti qlobal akademik əməkdaşlığın genişləndirilməsi və beynəlxalq tərəfdaşlıqların qurulmasına böyük önəm verir.

• Эксперты в области образования из немецких университетов посетили Западно-Каспийский университет
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам повышения качества высшего образования, применения современных методов обучения, расширения возможностей международного сотрудничества и программ студенческого обмена, а также участники ознакомились с академическими программами университета и инновационными проектами.
Им была предоставлена ​​подробная информация об участии университета в международных рейтингах, программах получения двойного диплома и возможностях обмена студентов и преподавателей.
Стороны также обсудили совместные проекты и перспективы дальнейшего сотрудничества.
Делегация посетила лаборатории, учебные аудитории и ознакомилась с современной образовательной инфраструктурой университета. Они высоко оценили качество преподавания.
Западно-Каспийский университет придает большое значение расширению глобального академического сотрудничества и установлению международных партнерских отношений.