Qərbi Kaspi Universitetində daha bir respublika elmi konfransı keçiriləcək
23 aprel 2019-cu il tarixində “Xalqın keçmiş tarixi, etnogenezi, sosial əlaqələrinin öyrənilməsində onomastik vahidlər” mövzusunda Respublika elmi konfransı keçiriləcək. Konfransda bu sahə üzrə tanınmış mütəxəssislərin, alimlərin iştirakı nəzərdə tutulur.
Konfransa Qərbi Kaspi Universiteti ilə yanaşı Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, AMEA Nəsimi adına Dilçilik və Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitututları, Bakı Slavyan Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti, Heydər Əliyev adına AAHM, Sumqayıt Dövlət Universiteti qatılıb.
Konfransda onomastik vahidlər, onların xalqın tarixindəki rolu haqqında, qədim abidələrin dilindəki onomastik vahidlər haqqında, onomastik vahidlərin poetik-üslubi xüsusiyyətləri haqqında, onomastik normalar haqqında, yazıçı və şairlərin əsərlərindəki onomastik vahidlər, onomalogiyanın nəzəri əsasları, onomastik mənbələrin xarakteristikası və s. mövzular ətrafında müzakirələr aparılacaq.
Konfrans 23 aprel 2019-cu il tarixində saat 11:00-da Qərbi Kaspi Universitetinin İstiqlaliyyət 27 ünvanında yerləşən binasında keçiriləcək.

On April 23, 2019 a Republican scientific conference on ‘The history of the people, the etnogenesis, the onomastic units in the study of social relations’ will take place at WCU. Well-known experts and academics are expected at the conference.
It will be attended by heads of Baku State University, Azerbaijan State Pedagogical University, Literature Institute named after Nasimi of ANAS and Literature Institute named after Nizami Ganjavi, Baku Slavic University, Azerbaijan University of Languages, Baku Engineering University, AAHM named after Heydar Aliyev and Sumgayit State University.
Onomastic units in the works of writers and poets, theoretical bases of onomalogy, and characteristic of onomastic sources, onomastic units, their role in history of the nation, onomastic units in ancient monuments, poetic-style features of onomastic units, onomastic norms and other discussions will be held at the conference.
The conference will be held on April 23, 2019 at 11:00 at the main building of Western Caspian University, which is situated in Istiglaliyyat Street 27.