Büşra Nur Durmaz Qərbi Kaspi Universitetində
Erasmus+ Proqramı çərçivəsində akademik mobillik məqsədilə Büşra Nur Durmazın rəhbərliyi ilə universitetin Filologiya və Tərcümə Məktəbində mühazirələr təşkil edilir.
Büşra Nur Durmaz Türkiyənin Hasan Kalyoncu Universitetində İngilis dilinin tədrisi sahəsində fəaliyyət göstərən tədqiqatçı müəllimdir.
Onun elmi maraq dairəsinə ingilis dilinin tədrisi, dinləmə bacarıqları, metakoqnitiv fərqindəlik, emosional intellekt və təhsil sahəsində rəqəmsal simulyasiya əsaslı yanaşmalar daxildir.
O, TÜBİTAK layihələrində tədqiqatçı kimi fəaliyyət göstərib, beynəlxalq konfranslarda elmi məruzələrlə çıxış edib və elmi məqalələrini beynəlxalq indeksli jurnallarda nəşr etdirib.

Бюшра Нур Дурмаз в Западно-Каспийском университете
Лекции организуются в Школе филологии и перевода университета под руководством Бюшры Нур Дурмаз в рамках академической мобильности по программе Erasmus+.
Бюшра Нур Дурмаз — научный сотрудник, работающий в области преподавания английского языка в Университете Хасана Кальонджу в Турции.
Ее научные интересы включают преподавание английского языка, навыки аудирования, метакогнитивную осведомленность, эмоциональный интеллект и подходы к образованию на основе цифрового моделирования.
Она принимала участие в проектах TÜBİTAK в качестве исследователя, выступала с научными докладами на международных конференциях и публиковала свои научные статьи в международных рецензируемых журналах.