Dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi
16 mart 2026-cı il tarixində saat 11:00-da Qərbi Kaspi Universitetində iddiaçı Abbasov Rza Cabir oğlunun 5301.01 – “Daxili fiskal siyasət və dövlət maliyyəsi” ixtisası üzrə “Pul-kredit tənzimlənməsinin iqtisadi inkişafa təsirinin qiymətləndirilməsi” mövzusunda iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi keçiriləcəkdir.
İqtisadiyyat Məktəbinin Ümumi İqtisadiyyat və Maliyyə və mühasibat kafedralarının əməkdaşlarının iştirakı vacibdir.
Ünvan: Bakı, Əhməd Rəcəbli küçəsi, 3-cü paralel, 17A, AZ1072, Qərbi Kaspi Universiteti, 501 nömrəli otaq

• PRELİMİNARY DİSCUSSİON OF THE DİSSERTATİON
On 16 March 2026 at 11:00, a preliminary discussion of the dissertation submitted by Rza Cabir Abbasov will be held at Western Caspian University.
The dissertation, entitled “Assessment of the Impact of Monetary Regulation on Economic Development,” has been submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Economics in the specialization 5301.01 – “Domestic Fiscal Policy and Public Finance.”
The participation of the academic staff of the Departments of General Economics and Finance and Accounting of the School of Economics is required.