"Azərbaycan: Gələcəyə baxış" mövzusunda ali təhsil konfransı
Aprelin 24-də Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasında (AƏSMA) ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 91 illiyinə həsr olunmuş "Azərbaycan: Gələcəyə baxış” mövzusunda ali təhsil müəssisələri tələbələrinin Respublika konfransı keçirilmişdir.
Konfrans Akademiyanın böyük iclas zalında Azərbaycanda fəaliyyət göstərən digər ali təhsil müəssisələrindən gələn qonaqların, professor-müəllim heyətinin və tələbələrin iştirakı ilə keçmişdir. Tədbiri akademiyanın rektoru sosiologiya elmləri doktoru Hüseyn Qaraşov açaraq, Heydər Əliyev şəxsiyyətinin Azərbaycan tarixində qoyduğu dərin izdən, vətənpərvərlik ideologiyasından və gənclərə qayğısından geniş söz açmışdır.
.
Daha sonra konfrans öz işini ayrı-ayrı bölmələrdə davam etdirib. Burada iştirak edən tələbələr iştirakçıların marağına səbəb olan müxtəlif məruzələrlə çıxış etmişlər. Konfransda respublikanın 9 ali təhsil müəssisəsindən 146 tələbə məruzə ilə çıxış etmişdir.
Konfrans müxtəlif bölmələr üzrə işini yekunlaşdırdıqdan sonra, dinlənilən məruzələr münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilərək, hər bölmə üzrə ən yaxşı üç məruzəçi mükafatlandırılıb təltif olunmuşdur. Universitetimizin "işgüzar inzibatçılıq” fakültəsinin II kurs tələbəsi Rəhimli Aydan "Riyaziyyat və təbiət elmləri” bölməsi üzrə qalib gələrək 1-ci yerə, Əcəmova Nəzrin isə 4-cü yerə layiq görülmüşdür.

Conference: Azerbaijan: Vision of the Future
On April 24th, the Azerbaijan Republic's Academy of Labour and Social Affairs (AISMA) hosted a national conference on ‘Azerbaijan: Vision of the Future’, dedicated to the 91st anniversary of the national leader Heydar Aliyev.
The conference was attended by guests, professors and teachers from higher education institutions in Azerbaijan at the Academy Hall. Rector of the academy, Dr. Huseyn Garashov, opened the event and spoke extensively about Heydar Aliyev's deep personality traits, patriotic ideology and care for young people.
The conference continued its work in separate sessions. Participating students presented a variety of lectures. 146 students from 9 higher education institutions of the republic presented reports at the conference.
After completing the conference’s work on different topics, the listening sessions were evaluated by the jury and the three best speakers were rewarded. Second year student of the Faculty of Business Administration Rahim Aydan won first place in Mathematics and Natural Sciences and Ajamova Nazrin won 4th place.